Corbyn odsoudil útok na špióna Skripala

Londýn - Vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes vydal prohlášení, ve kterém ostře odsoudil otravu bývalého ruského agenta v britských službách Sergeje Skripala a jeho dcerou.

Přidejte svůj názor

Jeremy Corbyn

Učinil tak poté, co byl dnes ostře kritizován v britském parlamentu i svými spolupracovníky z údajně mírného přístupu k Rusku.

Útok na Skripala označil dnes Corbyn ve svém prohlášení na facebooku za otřesný. Podle něho je ohavné používat nervové látky ve válce a o to bezohlednější mezi civilisty.

"Ruské úřady musejí být na základě důkazů považovány za odpovědné a naše reakce musí být rozhodná a přiměřená," zdůraznil dnes Corbyn s tím, že Britové mají právo také kritizovat porušování lidských práv vládou prezidenta Vladimira Putina. Dodal, že se Britové musejí vypořádat s nebezpečím, které představuje vztah ruského státu s mafiánskými skupinami a zkorumpovanými oligarchy vyskytujícími se na britském území.

Corbyna dnes někteří jeho kritici obvinili z "appeasementu", tedy politiky usmiřování, která byla například odsouzena i v roce 1938 u tehdejšího britského premiéra Nevillea Chamberlaina v souvislosti se souhlasem s vydáním československého pohraničí nacistickému Německu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U řeckého ostrova se utopilo 16 uprchlíků, další jsou pohřešováni

17.03.2018 22:01 Aktualizováno Atény - V Egejském moři u ostrova Agathonisi jižně od ostrova Samos se utopilo 16 uprchlíků, je…

Chotěbuz se opět bouří proti migrantům, v ulicích protestovalo 2000 lidí

17.03.2018 21:48 Aktualizováno Chotěbuz - V centru východoněmeckého města Chotěbuz (Cottbus) se dnes demonstrovalo proti přijímání…

Kiska pohrozil. Chce nepolarizující vládu, jinak důsledně využije pravomoci

17.03.2018 20:54 Aktualizováno Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes připomněl, že je na rozhodnutí hlavy státu, koho…

Ve Švédsku skončila jednání s KLDR o snížení napětí

17.03.2018 19:37 Stockholm - Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová a její severokorejský protějšek Ri…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama