Vše bylo jinak? Kuciak a jeho snoubenka nezemřeli tak, jak se původně předpokládalo

Bratislava – Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové uplynul už téměř měsíc. Přesto se na veřejnost dostávají stále nové informace o to, co se vlastně stalo.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Ján Kuciak s přítelkyní Martinou Kušnírovou

Slovenská policie sice na případ uvalila informační embargo. Deník Pluska.sk ale hovořil se Zlaticou Kušnírovou, matkou zavražděné Martiny. A přestože se až dosud uvádělo, že Ján a Martina zemřeli každý jedinou ranou, vše je prý jinak. Podle matky Martiny měl Ján v těle hned dvě rány. „Zřejmě dostal i ránu jistoty. Je zarážející, že nám to dosud neřekli,“ diví se Zlatica.

Ukazuje se navíc, že ani jeho snoubenka Martina nezemřela tak, jak se původně předpokládalo. Vrah ji prý střelil do brady, kulka prošla přes nos a vyšla přes temeno hlavy. „To napovídá tomu, že byl blízko u ní a přidržoval ji. Nejprve jsem si myslela, že to bylo opačně. Viděla jsem, že měla zčernalé ránu pod bradou, ale myslela jsem, že jsou to posmrtné skvrny," říká žena.

Od tragédie prý pořádně nespala, nedokáže jíst a proto výrazně zhubla. Se ztrátou milovaných se stále nedokáže smířit. Nelíbí se jí ani  způsob vedení vyšetřování a také to, jak někteří lidé na internetu komentují její slova a jednání. „Když ztichnu já, ztichnou média a vše půjde do ztracena. A to kvůli Jankovi a Martině nemůžu dopustit,“ vysvětluje svůj postoj.

Slovenský deník se také pokoušel zjistit, jak pokračuje policejní vyšetřování. S odkazem na dobře informovaný zdroj uvádí, že policie žádnou horkou stopu nemá. „Prověřují několik verzí. Stále platí, že to byla nájemná vražda, vrah tam přišel pouze s tímto cílem,“ uvádí Pluska.sk. S tím souhlasí i Zlatica Kušnírová. „V peněžence byly peníze, nechyběly zlaté šperky, na místě zůstaly počítače i mobily,“ vysvětluje, proč určitě nešlo o nepodařenou loupež.

Podle policie vražda zřejmě souvisí s Kuciakovou prací novináře. Slovenská vláda následně vyhlásila odměnu 1 milion eur za informace vedoucí k dopadení pachatele. Policejní prezident Gašpar uvedl, že pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a sama oslovila nebo byla kontaktována zahraničními bezpečnostními sbory a agenturami z Česka, Itálie i Europolem. Zmínil, že případ má svou českou stopu.

Kuciak pracoval mimo jiné pro deník Hospodárske noviny a následně pro server Aktuality.sk. Zabýval se zejména podezřeními z daňových podvodů, z nichž některé se týkaly vládní strany SMER premiéra Roberta Fica.  Naposledy pracoval na článku o propojení italské mafie na Ficovu vládu. 

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Norimberka bouralo auto s Čechy. Jedna žena zemřela, čtyři lidé byli…

25.04.2018 22:00 Norimberk - Při srážce českého vozu s nákladním autem na dálnici u Norimberka zemřela dnes…

EU chce posílit vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi západního Balkánu, říká…

25.04.2018 21:19 Bělehrad - Evropská unie chce dál posílit ekonomické i další vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi…

Separatistická organizace ETA odevzdala francouzské justici zbraně a munici

25.04.2018 21:06 Bayonne - Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) dnes francouzské justici předala…

Morawiecki a Pellegrini se shodli v pohledu na peníze z EU

25.04.2018 20:16 Aktualizováno Varšava - Polsko a Slovensko mají prakticky shodné názory na budoucnost kohezních fondů (fondů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama