Uprchlík dostal v Německu doživotí. Znásilnil a zavraždil studentku

Freiburg - Německý soud dnes odsoudil afghánského uprchlíka Husajna K. k doživotí za znásilnění a zavraždění 19leté studentky. Soud mu také nařídil ochrannou vazbu. Prakticky je tak vyloučeno, že by mohl být po odpykání 15 let trestu předčasně propuštěn.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Věznice, ilustrační fotografie

Husajn K. předloni v říjnu přepadl studentku Marii L., která se v noci na kole sama vracela ze studentského večírku, a brutálně ji několikrát znásilnil poté, co ji škrtil do bezvědomí. Dívku pak ještě živou hodil do místní řeky Dreisam, aby se utopila a aby voda smazala stopy. Podle soudního znaleckého posudku trvalo její umírání ve vodě ještě nejméně jednu hodinu. V řece následujícího rána našla utonulou běžkyně.

"Věděl, že ještě žila, když ji položil do řeky Dreisam, a že utone, že musí utonout," řekla dnes předsedající soudkyně Kathrin Schenková ve zdůvodnění rozsudku.

Husajn K. byl původně obžalován jako mladistvý, ale odsouzen byl na základě trestního práva pro dospělé. Původně tvrdil, že v době spáchání činu mu bylo 17 let, ale podle několika expertiz mu bylo více než 21 let. Jako mladistvý by přitom mohl dostat maximálně patnáctiletý trest. Husajn K. rovněž tvrdil, že jednal v afektu a v opilosti, a přiznal se ke škrcení a znásilnění.

Soudkyně dnes řekla, že nepředpokládá, že by byl souzený v době činu nezletilý, i když zcela nevyloučila, že je mu méně než 21 let.

Nejistá je také země původu uprchlíka. Ten při zahájení procesu řekl, že se narodil v Afghánistánu a po zhruba 13 letech přišel do Íránu. Po "problémech s policií" pak uprchl do Turecka a odtud přes Řecko do Německa.

Podle údajů německých úřadů přišel do Německa bez dokladů v listopadu 2015. Úřady tehdy ale nevěděly, že ho řecký soud poslal na deset let do vězení za těžké ublížení na zdraví, když na ostrově Korfu shodil 20letou ženu z útesu. Řecký soud ho za dobré chování již v roce 2015 propustil na podmínku. Když ji ale porušil a nehlásil se úřadům, nevyhlásilo Řecko mezinárodní pátrání, a v Německu tak neměl o jeho předchozím pobytu za mřížemi v jiné členské zemi EU nikdo ani tušení.

Německo jenom v roce 2015 přijalo 890.000 migrantů. Soudkyně dnes ale zdůraznila, že v procesu nešlo o uprchlickou politiku a že čin nespáchal uprchlík nebo Afghánec. "Spáchal ho člověk, vy, pane K.," řekla soudkyně.

Lidé v zaplněné soudní síni dnes po vynesení rozsudku tleskali. Verdikt ale ještě není pravomocný a strany procesu mají týden na případné odvolání, informovala agentura DPA.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie nevrátí německým aktivistům loď, používali ji k záchraně uprchlíků

24.04.2018 14:10 Řím - Italská justice dnes odmítla vydat německé neziskové organizaci Jugend Rettet (JR) loď…

S jarmulkou na hlavě jde o život? Německá židovská obec vydala varování

24.04.2018 13:36 Berlín - Židé by ve velkých německých městech raději neměli na veřejnosti nosit tradiční pokrývku…

Pellegrini navrhl do funkce ministra vnitra Sakovou, spolupracovala s…

24.04.2018 13:28 Bratislava - Slovenský premiér Peter Pellegrini navrhl do funkce ministra vnitra nynější státní…

Merkelová přiznala chybu? Německo je plné uprchlíků a lidí arabského…

24.04.2018 12:48 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelskou televizí Israel TV…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama