V Paříži se konala tryzna za četníka, posmrtně dostal státní vyznamenání

Paříž - V Paříži se dnes konala tryzna za četníka Arnauda Beltramea. Obřadu se účastnily stovky hostů, včetně prezidenta Emmanuela Macrona, celé vlády, představitelů církví, bývalých premiérů, tří exprezidentů a rodin dalších třech obětí teroristického útoku na supermarket na jihu země.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Pohřeb Arnauda Beltramea

Smuteční průvod s četníkovými ostatky se okolo 10:30 SELČ vydal z Panteonu do Invalidovny. Vzdát poctu hrdinovi přišlo podle médií i mnoho občanů, kteří na auto vezoucí rakev házeli květiny. Po celé trase průvodu stáli také četníci, policisté a vojáci. V 10:00 SELČ drželi policisté a četníci po celé zemi za svého kolegu minutu ticha.

zdroj: YouTube

Macron během ceremoniálu v Invalidovně přednesl smuteční projev a udělil četníkovi posmrtně titul komandér Řádu Čestné legie. Beltrame podle šéfa Elysejského paláce "bezpochyby věděl, že si dal schůzku se smrtí", a přesto nezaváhal. "Rozhodl se, a nebylo to jen obětování se, ale toto rozhodnutí pramenilo z jeho věrnosti sobě sama a věrnosti hodnotám, které vyznával," řekl Macron, který byl viditelně dojatý.

Beltrame (44) se nechal minulý pátek vyměnit za zaměstnankyni supermarketu, kterou držel islamistický ozbrojenec jako rukojmí v době, kdy měl toho dne už během svého řádění na svědomí tři mrtvé a řadu zraněných. Poté na četníka pachatel několikrát vystřelil a těžce ho zranil, čímž vyprovokoval speciální komando k zásahu. Vrah při střelbě zahynul. Beltrame podlehl svým zraněním dalšího dne.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tusk vypovídal v případu letecké katastrofy u Smolensku

23.04.2018 22:04 Aktualizováno Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v…

Brexit: Mayová utrpěla další porážku, tentokrát od Sněmovny lordů

23.04.2018 21:58 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí při řízení odchodu své země z Evropské unie dalšímu…

Ropa z USA teče do Evropy

23.04.2018 20:35 Londýn - Jak snaha Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vybalancovat trh s ropou přináší ovoce…

Vévodkyně Kate porodila. Třetí dítě je chlapec

23.04.2018 19:32 Aktualizováno Londýn - Vévodkyně Kate dnes porodila třetího královského potomka. Chlapec se narodil dnes v 11:01.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama