Londýn je nejbezpečnější město? Slova muslimského starosty Khana jsou úplně mimo, varují experti

Londýn - Londýn poprvé v moderních dějinách v únoru předběhl New York v počtu vražd. Britská metropole totiž zaznamenala dramatický nárůst kriminálních činů, při kterých pachatel použil nůž. Informuje o tom list The Times.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Velká Británie

V hlavním městě Velké Británie bylo v únoru zavražděno 15 lidí, v New Yorku 14. Obě města mají téměř přesně stejnou populaci. Také počet vražd v Londýně za březen pravděpodobně překoná nebo bude stejný jako počet vražd jako v New Yorku. Ze statistik za poslední březnový den došlo v Londýně ke 22 vraždám, v americkém městě jich bylo o jednu méně.

Osm Londýňanů bylo zavražděno jen v rozmezí od 14. do 20. března. A celkový počet vražd v Londýně, s výjimkou obětí terorismu, se od roku 2014 zvýšil o 38%.

Například na konci března byl v Londýně ubodán dvacetiletý muž chvíli poté, co odešel z baru v jihozápadním Londýně. Počet smrtelných útoků nožem ve městě tak v tomto roce dosáhl čísla 31. Policie kvůli této vraždě zadržela jednoho podezřelého (21).

Když se připočte i leden, má v tomto roce Londýn stále ještě má méně vražd než New York - přesně je to 46 proti 55. I celkový počet vražd v roce 2017 byl v britské metropoli nižší. Jak ale poukazují experti, rozdíl se v posledních letech výrazně zmenšil.

Čísla zveřejněná v loňském roce ukazují, že Londýn byl z těchto dvou měst nebezpečnější téměř v každé kategorii násilných a sexuálních zločinů, Londýňanům šestkrát častěji hrozí vykradení, a je tu třikrát větší pravděpodobnost znásilnění a jeden půlkrát větší pravděpodobnost přepadení.

To je ovšem v rozporu s tvrzením londýnského primátora Sadiqa Khana v roku 2017, podle kterého je Londýn „nejbezpečnějším globálním městem na světě a jedním z nejbezpečnějších měst na světě.“

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda tisku v Evropě utrpěla. Problém má i Česko, varují Reportéři bez…

25.04.2018 07:22 Berlín - Míra svobody tisku se loni nejvíce snížila v Evropě. Vyplývá to z každoroční zprávy…

Merkelová přiznala chybu? Německo je plné uprchlíků a lidí arabského…

24.04.2018 22:33 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelskou televizí Israel TV…

Italská policie při kontrole vozu našla arzenál zbraní

24.04.2018 22:20 Gorizia (Itálie) - Italská policie při rutinní silniční kontrole vozu, který do země přijel ze…

Británie odmítla přepravit nevyléčitelně nemocného chlapce do Říma

24.04.2018 20:58 Londýn/Řím - Britský soud dnes vyloučil přepravu nevyléčitelně nemocného batolete do Vatikánu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama