V Londýně roste počet vražd. Do akce vyráží stovky policistů

Londýn - Na pořádek a bezpečnost v Londýně tento víkend dohlíží o 300 policistů více. Jde o reakci na to, že v britské metropoli bylo za posledních sedm dní zavražděno šest lidí.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Policie Velké Británie

Mnoho ze zavražděných byli mladí lidé, kteří se stali obětí násilností, jež mají na svědomí různé gangy. Kvůli vzestupu násilné kriminality se stal terčem kritiky londýnský starosta, taktika policie i úsporná opatření z minulých let. V březnu počet vražd spáchaných v Londýně byl vyšší než v New Yorku.

Šéfka metropolitní policie Cressida Dicková popřela, že by její podřízení ztratili kontrolu nad londýnskými ulicemi. Londýnský starosta Sadiq Khan dnes v BBC řekl, že policisté by se neměli zdráhat zastavovat a prohlížet lidi podezřelé, že by u sebe mohli mít zbraň.

Nicméně současná britská premiérka Theresa Mayová, ještě v roli ministryně vnitra tuto taktiku omezila s ohledem na kritiku, že policisté si nespravedlivě k prohlídkám vybírali černochy. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tusk vypovídal v případu letecké katastrofy u Smolensku

23.04.2018 22:04 Aktualizováno Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v…

Brexit: Mayová utrpěla další porážku, tentokrát od Sněmovny lordů

23.04.2018 21:58 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí při řízení odchodu své země z Evropské unie dalšímu…

Ropa z USA teče do Evropy

23.04.2018 20:35 Londýn - Jak snaha Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vybalancovat trh s ropou přináší ovoce…

Vévodkyně Kate porodila. Třetí dítě je chlapec

23.04.2018 19:32 Aktualizováno Londýn - Vévodkyně Kate dnes porodila třetího královského potomka. Chlapec se narodil dnes v 11:01.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama