Úprk před brexitem? Počet Britů s občanstvím jiné země EU strmě roste

Londýn - V roce 2016 získalo občanství jiného členské státu Evropské unie celkem 6555 Britů. Ve srovnání s rokem 2015 to představuje nárůst o 165 procent. Brexit je plánován na konec března příštího roku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Velká Británie se rozhodla vystoupit z EU a vydat se vlastní cestou. Ilustrační fotografie

Z celkového počtu Britů, kteří předloni získali občanství jiné země EU, jich 2702 získalo občanství Německa, což je nárůst více než čtyřnásobný proti roku 2015.

Vysoká čísla v tomto případě podle agentury Reuters mohou souviset s poměrně krátkou dobou, za jakou je možné německé občanství získat. Například ve Francii, kde v roce 2016 občanství získalo asi o 40 procent více Britů než o rok dříve, tento proces trvá o poznání déle, a případný nárůst by se tak mohl projevit až v datech za rok 2017.

Zatímco němečtí statistici před časem přičetli zvýšení počtu Britů žádajících o německé občanství vývoji kolem brexitu, úřad Eurostat zveřejněná data komentovat nechtěl.

Britové, kteří budou mít po brexitu občanství některé ze sedmadvaceti unijních zemí, zůstanou občany EU a budou moci na rozdíl od britských spoluobčanů, kteří budou mít jen britské občanství, nadále požívat výhody, které EU svým občanům poskytuje. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda tisku v Evropě utrpěla. Problém má i Česko, varují Reportéři bez…

25.04.2018 08:47 Aktualizováno Berlín - Svoboda tisku se loni zhoršila v celém světě, nenávistné klima vůči novinářům pak panuje…

Merkelová přiznala chybu? Německo je plné uprchlíků a lidí arabského…

24.04.2018 22:33 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelskou televizí Israel TV…

Italská policie při kontrole vozu našla arzenál zbraní

24.04.2018 22:20 Gorizia (Itálie) - Italská policie při rutinní silniční kontrole vozu, který do země přijel ze…

Británie odmítla přepravit nevyléčitelně nemocného chlapce do Říma

24.04.2018 20:58 Londýn/Řím - Britský soud dnes vyloučil přepravu nevyléčitelně nemocného batolete do Vatikánu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama