Policie už je na stopě vraha Kuciaka? Prohlášení policejního prezidenta vyvolalo velký rozruch

Bratislava – Blíží se dopadení vraha slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové? Slovenská média s odvoláním na své zdroje tvrdí, že z původních čtyř scénářů se vyšetřovací tým zřejmě soustředí už jen na údajného pachatele. Jenže policejní šéf krotí různé spekulace.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ján Kuciak s přítelkyní Martinou Kušnírovou

Slovenské Hospodárské noviny (HN) uvádějí, že otazníky, které visí nad úkladný vraždou Kuciaka a jeho snoubenky, se začínají vytrácet. Něco takového prý naznačil i policejní prezident Tibor Gašpar, který v rozhovoru pro MF Dnes avizoval, že veřejnost by měla brzy dozvědět nová fakta. „Přijde zásadní posun," řekl.

Podle informací HN z jiného zdroje už má policie vytipovaného možného pachatele. Z původních čtyř scénářů by se vyšetřovací tým měl soustředit tedy už jen na jeden. „Sám každou hodinu a každý den očekávám, že ke mně do kanceláře vstoupí ředitel Národní kriminální agentury a oznámí, že máme pachatele," cituje list slova Gašpara. Úřad speciální prokuratury však podle deníku informace o možném pachateli odmítl komentovat z důvodu zabezpečení průběhu vyšetřování.

Policie na svém oficiálním facebookovém účtu zveřejnila v reakci na spekulace médií vyjádření Gašpara, který tvrdí, že jeho slova byla překroucena. „Některá média znovu dezinterpretovala moje vyjádření pro český deník Mladá fronta DNES o průběhu vyšetřování dvojité vraždy investigativního novináře a jeho snoubenky,“ tvrdí policejní prezident.

Není prý pravda, že mluvil o konkrétním pachateli, o současném průběhu vyšetřování nebo o dalších postupech vyšetřovacího týmu. „V rozhovoru jsem jen vyjádřil naději a přání k brzké prohlídce tohoto ohavného činu. Všechny ostatní výklady jsou falešné,“ vzkazuje Gašpar.

Poukázal také na to, že jeho odpověď v tomto případě nebyla citována celá. „Na otázku novináře jsem odpověděl: Ne, sám každou hodinu a každý den očekávám, že ředitel Národní a kriminální agentury vstoupí do mé kanceláře a oznámí, že máme pachatele. Věřte, že si to přeji ze všeho nejvíc,“ upřesnil šéf slovenské policie.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vztahy NATO-Rusko? Jedny z nejhorších za poslední roky, přiznal Stoltenberg

26.04.2018 12:43 Brusel - Vztahy Severoatlantické aliance a Ruska jsou nyní nejsložitější a nejnapjatější za řadu…

Konec levice v Evropě? Na tradiční strany padá stín, Itálii vrhá do rukou…

26.04.2018 12:18 Řím - Italský prezident Sergio Mattarella se po neúspěších předsedkyně Senátu Elisabetty Alberti…

Irsko má obavy z ovlivnění výsledků květnového referenda o potratech

26.04.2018 12:05 Dublin - V Irsku proběhne 25. května celostátní referendum o změně ústavy, která by umožnila ženám…

EU došla trpělivost? Proti migrantům může zakročit hrubou silou

26.04.2018 11:31 Brusel – Identifikace uprchlíků je jeden z největších problémů, s nímž se evropské země potýkají v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama