Reakce Británie na Dúmu? Mayová bude podle vlády dál jednat se spojenci

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová by měla dál jednat se Spojenými státy a Francií o koordinované reakci na údajný chemický útok v syrské Dúmě. Podle úřadu Mayové se na tom shodla britská vláda na svém mimořádném zasedání.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Theresa Mayová, UK Home Office [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Podle vlády je také "velmi pravděpodobné", že za útokem na Dúmu stál režim syrského prezidenta Bašára Asada. O tom, zda se Británie zúčastní zvažovaného úderu na Sýrii v reakci na útok v Dúmě, se komuniké nezmiňuje.

Kabinet došel k závěru, že je potřeba podniknout kroky, které uleví válkou sužovaným obyvatelům Sýrie a odradí syrský režim od dalšího použití chemických zbraní.

Americký prezident Donald Trump dnes uvedl, že rozhodnutí o vojenském zásahu proti Sýrii padne brzy. Jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron zase oznámil, že se o postupu v Sýrii rozhodne, až přijde vhodný čas.

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja dnes vyzval Spojené státy a jejich spojence, aby se zdrželi vojenské akce v Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku na tamní město Dúmá. Dodal, že prioritou je nyní vyhnout se nebezpečí vypuknutí války.

Na dotaz, zda tím myslí konflikt mezi USA a Ruskem, podle agentury Reuters odpověděl, že "bohužel nelze vyloučit žádnou možnost".

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tusk vypovídal v případu letecké katastrofy u Smolensku

23.04.2018 22:04 Aktualizováno Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v…

Brexit: Mayová utrpěla další porážku, tentokrát od Sněmovny lordů

23.04.2018 21:58 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí při řízení odchodu své země z Evropské unie dalšímu…

Ropa z USA teče do Evropy

23.04.2018 20:35 Londýn - Jak snaha Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vybalancovat trh s ropou přináší ovoce…

Vévodkyně Kate porodila. Třetí dítě je chlapec

23.04.2018 19:32 Aktualizováno Londýn - Vévodkyně Kate dnes porodila třetího královského potomka. Chlapec se narodil dnes v 11:01.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama