Nový evropský lídr? Na Merkelovou ještě budeme vzpomínat se slzou v oku, varuje známý kritik kancléřky

Praha - Útok na Sýrii ukázal také to, kdo chce být lídrem Evropy. Myslí si to český europoslanec Jan zahradil (ODS). Podle něj se dopředu dere francouzský prezident Emmanuel Macron. A to pro nás nemusí být dobrá zpráva.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Summit G7 v Německu, Angela Merkelová

Zahradil upozorňuje, že je třeba se na věci dívat v širším kontextu. „Všímejte si Macrona. A jeho koalice s USA a UK. Každý z jeho předchůdců byl byl speciálně ve věci Sýrie mnohem opatrnější. Ale Macron chce být lídr Evropy. Místo Merkelové. Ví, že ta nejdéle za 3 roky končí. A její nástupce je v nedohlednu,“ vysvětluje europoslanec ODS, který Merkelovou často a hlasitě kritizuje. .

To současného šéfa Elisejského paláce může čekat ještě dlouhá kariéra. „Kdežto Macron má před sebou v ideálním případě ještě 9 let. A jeho "brand" stále funguje. Nepustí to jen tak z ruky. Právě teď potřeboval ukázat rozhodnost, globální leadership, Francii jako světovou vojenskou mocnost. Na rozdíl od Německa, které v těchto případech ze známých důvodů musí stát stranou,“ popisuje na facebooku český politik.

Podle Zahradila to ale není příliš dobrá zpráva. „Jestli z něj skutečně bude "pan Evropa", není to ovšem pro nás dobrá zpráva. Střední Evropu nezná, nerozumí jí, nezajímá ho. O době před rokem 89 neví nic. Na rozdíl od Merkelové, cokoliv si o ní můžeme myslet. Možná jednou přijde doba, kdy na ni budeme se slzou v oku vzpomínat,“ posteskl si europoslanec.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda tisku v Evropě utrpěla. Problém má i Česko, varují Reportéři bez…

25.04.2018 07:22 Berlín - Míra svobody tisku se loni nejvíce snížila v Evropě. Vyplývá to z každoroční zprávy…

Merkelová přiznala chybu? Německo je plné uprchlíků a lidí arabského…

24.04.2018 22:33 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelskou televizí Israel TV…

Italská policie při kontrole vozu našla arzenál zbraní

24.04.2018 22:20 Gorizia (Itálie) - Italská policie při rutinní silniční kontrole vozu, který do země přijel ze…

Británie odmítla přepravit nevyléčitelně nemocného chlapce do Říma

24.04.2018 20:58 Londýn/Řím - Britský soud dnes vyloučil přepravu nevyléčitelně nemocného batolete do Vatikánu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama