Univerzita si posvítila na uprchlíky. Výsledky průzkumu jsou nečekané

Londýn – Jsou uprchlíci černí pasažéři evropských sociálních systémů nebo se aktivně podílejí na rozvoji země do níž přišli? Na tyto otázky se ve svém sociologickém průzkumu pokusila nalézt odpověď jedna z britských univerzit.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Akademici z univerzity ve skotském Glasgow provedli unikátní výzkum, jež se zaměřoval na syrské uprchlíky v Británii, Řecku a Libanonu. Z dat, jež výzkumníci sesbírali, vyplývá, že dvě třetiny z těch, jež se usídlili v Británii, zde buď natrvalo pracují a nebo studují.

Ti z nich, kteří nepracují nebo nestudují, pak jako hlavní problém při svém uplatňování na trhu práce nebo při zvládání studií uvádějí neznalost jazyka. Průzkum byl prováděn na více než patnácti stech uprchlíků ve věkovém rozpětí 18 až 32 let, sběr dat probíhal v roce 2017.


Vědci rovněž poukázali na zajímavá zjištění – uprchlíci, kteří přišli do Velké Británie, jsou vzdělanější a v práci schopnější než ti, kteří dorazili do Řecka a Libanonu. Zároveň Syřané, jež dorazili do Spojeného království, jsou spokojenější s tamními podmínkami, dle svých slov mají větší možnosti uplatnění a setkávají se s menší mírou diskriminace.

Když byli uprchlíci dotazováni, co by chtěli od Britů, aby se mohli v zemi lépe adaptovat, nejčastější byly žádosti o zajištění vzdělání a rekvalifikačních kurzů. Syřané rovněž zdůrazňovali, že je důležité, aby k nim místní lidé chovali důvěru a firmy jim daly možnost dokázat své schopnosti.   

Vstupte do diskuze (47)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalita migrantů? Mladí Afričané dělají problémy. Nemají co ztratit,…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Berlín - Studie provedená německou federální policií (BKA) o kriminalitě migrantů zjistila, že…

V Itálii se možná rýsuje vláda, PD bude jednat s Hnutím pěti hvězd

26.04.2018 20:49 Řím - Vedení italské Demokratické strany (PD) bude za týden jednat o možné vládní koalici s…

Fico opět v ráži. Napadl Kisku, média i protestující

26.04.2018 18:31 Bratislava - Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky nastal…

Trump v červenci poletí do Velké Británie, setká se s Mayovou

26.04.2018 18:28 Washington - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července na pracovní návštěvu Británie,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama