V Paříži se otevřel nový justiční palác, údajně největší v Evropě +VIDEO

Paříž - Po více než roce zpoždění se dnes na severozápadě Paříže otevřel nový justiční palác, který je podle francouzského tisku největší v Evropě. Moderní prosklený mrakodrap je nyní se svými 160 metry a 38 patry druhou nejvyšší budovou v Paříži po věži Montparnasse. Ve třístupňové stavbě od proslulého italského architekta Renza Piana se nachází 90 soudních síní. Palác, jenž Piano označil za "vertikální město", pojme až 9000 lidí.

Přidejte svůj názor

Francie, ilustrační foto

Na terasách jednotlivých "schodů" je vysázeno 232 stromů. Mají pomoci usměrňovat teplotu uvnitř budovy, která se nachází ve čtvrti Batignolles v 17. pařížském obvodu.

Světlo prostupující stavbou má evokovat přístupnost justice. "Justiční palác má být důstojný a vzbuzovat respekt, ale nikoli tíživý pocit," řekl serveru franceinter.fr architekt Bernard Plattner, který na projektu spolupracovat s Pianem.

zdroj: YouTube

Nová jsou i bezpečnostní opatření. Vzhledem k tomu, že palác neobestupují mříže jako v případě staré budovy v centru metropole, je sklo na úrovni chodníku zesílené a odolat by mělo stokilogramové náloži. V paláci je rozmístěno 1500 bezpečnostních kamer.

Budova má ale své kritiky, kteří poukazují především na její špatnou dostupnost a nedostatek parkovacích míst. Někteří advokáti se také obávají ztížené komunikace s kolegy i klienty kvůli množství bezpečnostních prvků.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalita migrantů? Mladí Afričané dělají problémy. Nemají co ztratit,…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Berlín - Studie provedená německou federální policií (BKA) o kriminalitě migrantů zjistila, že…

V Itálii se možná rýsuje vláda, PD bude jednat s Hnutím pěti hvězd

26.04.2018 20:49 Řím - Vedení italské Demokratické strany (PD) bude za týden jednat o možné vládní koalici s…

Fico opět v ráži. Napadl Kisku, média i protestující

26.04.2018 18:31 Bratislava - Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky nastal…

Trump v červenci poletí do Velké Británie, setká se s Mayovou

26.04.2018 18:28 Washington - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července na pracovní návštěvu Británie,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama