Afgánec po útoku kyselinou v Británii běduje: Je to tu stejně špatné jako doma. Říkám si, proč jsem vlastně utíkal

Harlow (Velká Británie) – Migrant z Afghánistánu se stal svědkem útoku kyselinou, při kterém byla použita „neznámá látka". Teď pochybuje o tom, zda mělo smysl opustit Afghánistán a hledat bezpečí ve Spojeném království. Podle něj to totiž v Británii začíná být stejně zlé.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Prodejce pizzy v Harlowu v Essexu zavolal v pátek večer záchranáře a policisty poté, co po hádce mezi dvěma dospívajícími a dvěma muži jeden ze starších mužů postříkal mladíky i další lidi neznámou látku. A i když nikdo nebyl při útoku vážně zraněn, látka zasáhla řadu lidí, kteří byli na místě ošetřeni záchranáři, píše místní list Essex Chronicle.

Muž, který pracuje v blízkosti místa incidentu a který si přál zůstat v anonymitě, řekl novinářům, že mu bylo fyzicky špatně poté, co jej látka zasáhla. „Jeden zákazník čekal na pizzu a jeden chlap přišel, máchal rukou a něco stříkal. Utíkali jsme a pak mi bylo špatně,“ řekl.

„Je to znepokojující, bydlím tady osm let, přestěhoval jsem se sem z Afghánistánu. Přestěhoval jsem se proto, že jsem doma každý den bojoval o svůj život a teď se to tu děje taky. Takže si říkám, proč jsem vlastně tady? Začíná to tu být stejně špatné,“ tvrdí muž.

Atek Sank, který v pátek večer pracoval v podniku Essex Pizza, popsal dění v době útoku jako „opravdu hektické" a zdůraznil, že na místě byly i děti.

„Stalo se to během několika vteřin a lidé začali kašel a pak jsme začali kašlat i my, a tak jsme pustili lidi dovnitř a rychle zavolali polici," řekl. „Pak se objevila policie a sanitky. Bylo to tak děsivé. Nečekal jsem, že se u nás něco takového stane.“

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalita migrantů? Mladí Afričané dělají problémy. Nemají co ztratit,…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Berlín - Studie provedená německou federální policií (BKA) o kriminalitě migrantů zjistila, že…

V Itálii se možná rýsuje vláda, PD bude jednat s Hnutím pěti hvězd

26.04.2018 20:49 Řím - Vedení italské Demokratické strany (PD) bude za týden jednat o možné vládní koalici s…

Fico opět v ráži. Napadl Kisku, média i protestující

26.04.2018 18:31 Bratislava - Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky nastal…

Trump v červenci poletí do Velké Británie, setká se s Mayovou

26.04.2018 18:28 Washington - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července na pracovní návštěvu Británie,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama