Macron vyzval USA, aby pokračovaly v dohodě s Íránem

Paříž/Washington - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes řekl, že nemá žádný "plán B" pro jadernou dohodu s Íránem, a vyzval Spojené státy, aby u této dohody zůstaly. Uvedl to v rozhovoru, který poskytl americké stanici Fox News před pondělním zahájením své státní návštěvy USA.

Přidejte svůj názor

Emmanuel Macron

Macron rovněž zdůraznil, že Spojené státy, Francie a další spojenci budou muset sehrát "velmi důležitou" úlohu při opětném budování Sýrie po skončení tamní války. Upozornil, že Írán, který je nejvýraznějším spojencem syrského prezidenta Bašára Asada, Sýrii ovládne, pokud ji ostatní země opustí příliš rychle.

Francouzský prezident rovněž mimo jiné sdělil, že hodlá vyzvat americký Kongres k pomoci ve snaze omezit vliv některých "nepřátelských států a velmi tvrdých diktátorů". Chce také hovořit o společném boji proti terorismu.

"Jsme velmi silně spojeni se stejnými hodnotami... zejména pokud jde o svobodu a mír. A myslím si, že USA dnes musejí hrát silnou úlohu v zájmu míru v různých regionech světa, a zejména na Blízkém východě," prohlásil Macron.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 17:20 Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

Obří zábavní park v Německu zachvátil požár, tisíce evakuovaných +VIDEO

27.05.2018 16:18 Aktualizováno Berlín - Zábavní park v Rustu na jihu Německa, kde v sobotu přes 500 hasičů bojovalo s velkým…

Macron se vložil do Libye, v Paříži se sejdou aktéři tamního konfliktu

27.05.2018 13:45 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron svolal na příští týden do Paříže hlavní aktéry…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama