Británii trápí nový problém. A nikdo neví, co s ním

Londýn - Jak se zdá, tak bezdomovectví je ve Velké Británii mnohem větším problémem, než říkají oficiální údaje. Ty se totiž shodují na tom, že se na území Velké Británie nachází přibližně 5870 lidí bez domova. Číslo je však podle neoficiálního průzkumu mnohem větší. Informoval o tom britský deník The Independent.

Přidejte svůj názor

Bezdomovci

Rozpor s čísly vládní statistiky objevila britská charita pro lidi bez domova Justlife. Ta totiž zjistila, že ačkoliv Brittish Burreau of Statistics tvrdí, že na ulici žije 5 870 lidí, tak ona má v péči nejméně 51 500.

Příčinu této výrazné odchylky od oficiálních dat je třeba hledat ve sporném zařazování osob do kategorie bezdomovec. Report Úřadu investigativní žurnalistiky, podle nějž během letošní zimy zemřelo v průměru 78 bezdomovců týdně, totiž zjistil, že Brittish Burreau of Statistics nezařadil mezi zkoumané osoby bez domova ty, kteří mají dočasné ubytování.

Justlife mimo jiné také odhalila ve své vlastní studii, že Brittish Burreau of Statistics vycházel pouze z dat Freedom of Information, který je sbírá od lokálních autorit.

"Nelze dlouhodobě ignorovat desítky tisíc lidí bez domova. Jenom díky této nové zprávě víme, jak moc nemáme zanalyzovanou problematiku bezdomovectví, a že se opravdu jedná o závažný problém. Nemůžeme prostě počítat s tím, že umístíme lidi do ubytoven, a pak na ně definitivně zapomenout. Pořád jsou to lidé, kteří mají právo být bráni na vědomí," řekla autorka reportu Christa Maciverová

Maciverová také vysvětluje, že ačkoliv jsou lidé ubytovaní ve státních zařízeních se střechou nad hlavou, často trpí jejich duševní i fyzické zdraví, zejména z obav, že se opět ocitnou na ulici. 

Nové poznatky nakonec mohou ukázat, že problematika dostupnosti bydlení je ve Velké Británii mnohem horší, než jsme si původně mysleli. Podle zprávy nadace Crisis and the Joseph Rowntree Foundation by pobyt v zařízeních přechodného ubytování mohl hrozit až 100 tisícům domácností.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 17:20 Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

Obří zábavní park v Německu zachvátil požár, tisíce evakuovaných +VIDEO

27.05.2018 16:18 Aktualizováno Berlín - Zábavní park v Rustu na jihu Německa, kde v sobotu přes 500 hasičů bojovalo s velkým…

Macron se vložil do Libye, v Paříži se sejdou aktéři tamního konfliktu

27.05.2018 13:45 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron svolal na příští týden do Paříže hlavní aktéry…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama