Odpůrci migrantů spustili další velkou akci na hranicích. Běženci se ani neodváží projít, chvástají se

Paříž - Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb oznámil, že navýší počet příslušníků pohraniční stráže na italské hranici poté, co krajně pravicové hnutí Identitariáni v rámci svého programu „Defend Europe" zahájilo kontrolu hranic s důrazem na boj proti nelegální migraci do Francie.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům

Asi 80 až 100 Identitariánů z celé Evropy se zúčastnilo dvoudenní akce, při níž skupina nasadila do terénu helikoptéry a drony a vytvořila symbolický hraniční kontrolní bod na horském průsmyku Col de l'Echelle ve francouzských Alpách. O jejich aktivitě informoval francouzský deník Le Monde.

Skupina tvrdila, že kvůli její sobotní činnosti se žádný migrant neodvážil projít přes horský průchod z Itálie do Francie. Akce vyvolala bouřlivé reakce ze strany médií, levicových aktivistů i ministra vnitra Collomba, který ji označil za „nepřijatelnou".

Například novinář Alexandre Hervaud z francouzského listu Libération přirovnal aktivisty Identitariánů k nacistům. Pierre Henry, šéf prouprchlické organizace France Terre d'Asile, odsoudil misi Defend Europe, a dodal, že celá skupina by měla být zrušena. Naopak šéfka krajně pravicové Národní Fronty Marine Le Penová jejich činnost ocenila.

V tiskové zprávě Identitariáni označili akci za „vítězství". „V důsledku našich akcí se francouzské ministerstvo vnitra nyní zavázalo poslat bezpečnostní síly na francouzsko-italskou hranici, aby zajistilo, že bude zajištěna proti jakýmkoli nelegálním migrantům, kteří se jej pokusí překročit,“ uvedla skupina s tím, že právě to byl její cíl.

Tato mise je druhou velkou akcí projektu Defend Europe – už loni odpůrci migrantů najali loď, aby monitorovali záchranné nevládních organizací, které působí u líbyjského pobřeží. Díky internetové kampani se jim podařilo vybrat poměrně velké možství peněz.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie se hádá o nového ministra financí, spor brzdí sestavování vlády

26.05.2018 11:50 Řím - Sestavování nové italské vlády, které nyní vede čerstvě jmenovaný premiér Guiseppe Conte, dál…

Obrat v katolickém Irsku? Výsledek potratového referenda vypadá slibně,…

26.05.2018 08:18 Dublin - Katolické Irsko směřuje k zrušení letitého zákazu interrupcí, jak vyplývá z prvních odhadů…

Německé policii se podařilo vypátrat kocoura, zaběhnutý byl 18 let

26.05.2018 07:48 Berlín - Německé policii se podařilo vrátit majiteli údajně 18 let zaběhnutého kocoura. Jeho pána,…

Muž chce vyvrátit existenci lochnesky pomocí testů DNA

26.05.2018 07:21 Wellington/Londýn - Novozélanďan chce pomocí testů DNA vyvrátit existenci lochneské příšery,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama