Zaměstnanci NATO jsou znechuceni. Zákeřný "chemický útok" přišel zevnitř

Brusel - NATO je pod útokem. Ten ale nesměřuje na jeho členské státy, nýbrž spíš na zaměstnance jeho bruselského velitelství. Úder není veden za pomoci nejnovější vojenské techniky, ale spíše prostřednictvím nekvalitních jídel.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

NATO

"V téhle jídelně se jasně porušuje zákaz chemických zbraní." nebere si servítky jeden ze zaměstnanců bruselské centrály NATO, když se jej reportéři serveru Politico zeptají na úroveň tamních jídel a nápojů. Podle zaměstnanců je úroveň jídla opravdu otřesná.

A úředníci se obávají, že hned tak lépe nebude. Firma Aramark, jež totiž kantýnu provozuje, vyhrála výběrové řízení na provozování jídelny i v nové budově velitelství NATO. "Pokud NATO myslí zákaz chemických zbraní vážně, měli by jí to zakázat." shodují se zaměstnanci.

"Je to hrůza, všichni by měli skončit v Haagu." dodal jiný zaměstnanec ústředí, jež tak odkazoval na haagský mezinárodní tribunál pro válečné zločiny. "Ještě že se do NATO nevstupuje kvůli jídlu." říká.

Podle reportérů, jež kantýnu navštívili, ale zaměstnanci moc nepřehánějí. Hlavní hit dne, nazvaný "turecký řízek", byl vlastně plátek masa plovoucí v neidentifikovatelné hnědé omáčce. K němu byla přiložena zelenina nevalné kvality.

Pizza margherita byla připálena do hnědooranžova. Saláty vypadaly jako zvláštní mix zbytků z předchozích obědů. Většina zaměstnanců tak obědvá polévku. Ne, že by snad byla chutnější, ale alespoň stojí jen 35 centů.

Velitelství NATO se nedávno přestěhovalo do nové, luxusní budovy za 1,1 miliardy euro. Zaměstnanci proto doufali, že se spolu s budovou změní i provozovatel jídelny. Marně. Výběrové řízení opět vyhrála firma Aramark. Jak je to možné? Na provozovatele jsou značné nároky, musí například denně "nakrmit" přes 4000 lidí, a to řadu firem odradilo od účasti v soutěži.

Jako by toho ale nebylo dost, firma Aramark po přestěhování do nových prostor navýší i ceny. Polévky za 35 centů budou nově stát centů 90. "Steakové hranolky stály 5,95 euro ve staré budově, tady stojí 8,95 euro, proč?" rozčiluje se německý úředník. "Pizza? Ne, to není poživatelné." přidává se k němu člen italské delegace, který tvrdí, že horší exemplář svého národního jídla nikdy neviděl.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bomba z války v Drážďanech explodovala, hrozí další výbuchy +VIDEO

24.05.2018 12:03 Aktualizováno Drážďany - Letecká bomba z dob druhé světové války, kvůli které téměř 9000 lidí muselo opustit své…

Zkáza letu MH17: Boeing byl sestřelen raketou ruské armády, tvrdí…

24.05.2018 12:01 Aktualizováno Amsterdam - Raketový systém, který byl použit při sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou v létě…

Deportace uprchlíků z Německa? Polovina pokusů selže, migranti prostě …

24.05.2018 11:14 Berlín - Téměř polovina pokusů o vyhoštění neúspěšných žadatelů o azyl z Německa selže. S odvoláním…

Do Prahy přijel maršálek. Česko a Polsko chtějí posílit roli národních…

24.05.2018 11:06 Praha - Česko a Polsko chtějí posílit roli národních parlamentů při přípravě evropské legislativy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama