Francii šokoval otřesný případ. Rodiče pumpovali drogy do svých dětí, nejstarší má 4 roky

Paříž - Pár z Paříže intoxikoval svou malou dceru i její dva starší bratry marihuanou i dalšími drogami. Lékaři na to přišli, když před několika týdny převzali holčičku ve vážném stavu do péče.

Přidejte svůj názor

Drogy

Pediatři z nemocnice Trousseau brzy odhalili původ dívčiných potíží a ihned upozornili pařížskou policii a příslušné sociální orgány. Její stav se nyní po několika dnech péče zlepšil. Dívčiny dva bratry ve věku 2 a 4 roky převzali do péče sociální pracovníci. Analýza ukázala, že i oni přicházeli do styku s nejrůznějšími drogami, hlavně s marihuanou, extází, ale i kokainem.

Rodiče tří dětí jsou od 18. dubna ve vazbě a budou nadále pod soudní kontrolou. Oba pachatelé se doznali, že pravidelně užívají nejrůznější typy, ale nevysvětlili, jak došlo k intoxikaci jejich dcery. Za drogy utráceli velkou část svých financí a přivedli tak rodinu, která bydlela v sociálním domě, do existenční nouze. Policie při prohlídce jejich pokoje našla čtyři kostičky hašiše.

Žena a muž ve věku 32 a 40 let u soudu poprvé promluvili 20. dubna. Proces bude pokračovat, u příštího stání budou souzeni zas nedodržení základních rodičovských povinností, užívání omamných látek a záměrnému vystavování dětí nebezpečí.

Užívání marihuany u dětí a mladistvých zvyšuje riziko rozvoje psychický poruch, jako je úzkostná porucha, halucinace, paranoia, ale i schizofrenie. Dítě může být malátné, apatické, zmatené, trpět panickými atakami či poruchami nálady. Velmi nebezpečné také je, pokud žena užívá marihuanu v těhotenství. Tyto děti se rodí například s nižším IQ, špatnou koncentrací a pamětí, jsou náchylnější na nádorová onemocnění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Irsko vystupuje z doby temna? Odpůrci potratů přiznali porážku v referendu

26.05.2018 11:57 Dublin - Hlavní skupina odpůrců potratů v Irsku dnes přiznala jasnou porážku v pátečním referendu.…

Itálie se hádá o nového ministra financí, spor brzdí sestavování vlády

26.05.2018 11:50 Řím - Sestavování nové italské vlády, které nyní vede čerstvě jmenovaný premiér Guiseppe Conte, dál…

Obrat v katolickém Irsku? Výsledek potratového referenda vypadá slibně,…

26.05.2018 08:18 Dublin - Katolické Irsko směřuje k zrušení letitého zákazu interrupcí, jak vyplývá z prvních odhadů…

Německé policii se podařilo vypátrat kocoura, zaběhnutý byl 18 let

26.05.2018 07:48 Berlín - Německé policii se podařilo vrátit majiteli údajně 18 let zaběhnutého kocoura. Jeho pána,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama