Ve Švédsku vzniká "mládežnická armáda" migrantů? Na veřejnost se dostaly alarmující informace

Stockholm - Známé švédské zločinecké skupiny se zřejmě pokoušejí do svých řad naverbovat mladé migranty, kteří do země přišli bez doprovodu. Ukázaly to záznamy telefonních hovorů, které byly zveřejněny v rámci probíhajícího soudního řízení.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Vlajka Švédska

X-team, odnož zločinecké sítě Bandidos v Kalmaru ve Švédsku, přijímá mladé migranty, kteří do země přišli bez doprovodu, aby sloužili jako „mládežnická armáda" (ungdomsarmé). Ukazují to telefonické rozhovory mezi vedoucím X-teamu a jeho kontaktem v Bandidosem, které byly zveřejněny u švédského soudu během nedávného soudního procesu.

Dvojice podle serveru národní veřejnoprávní rozhlasová stanice sverigesradio.se diskutovala o tom, jak rekrutovat uprchlíky. „Je to dobré. Můžeme je formovat. Budou nám mnohem věrnější, když jim dáme jejich život,“ tvrdí na záznamu kontakt ze zločinecké skupiny Bandidos.

V dalším rozhovoru se vůdce X-teamu zmíňuje o muži ve věku asi 20 let, který doufá, že jej skupina přijme do svých řad. Zástupce Banditos mu na to odpověděl, že je to skvělé a že se bude hodit do „mládežnické armády“.

Policejní analytik Sven Granath vysvětluje, že přistěhovalci typicky začínají svou „kriminální“ kariéru kolem 18 let. Zároveň ale také bylo zjištěno, že velká část „dětských" migrantů, kteří podstoupili lékařské testování věku, je výrazně starší, než tvrdí.

Část švédských politiků odmítá poskytovat veřejnosti informace o etnickém původu pachatelů sexuálních útoků. Jeden z nedávných výzkumů naznačil, že až 85 procent hromadných znásilnění v zemi mají na svědomí muži s migračním pozadím.

Podle médií se zároveň objevují obavy, že oběti mohou být méně ochotné vypovídat, pokud mají pachatelé spojení s obávanými zločineckými syndikáty jako je právě Bandidos.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obrat v katolickém Irsku? Výsledek potratového referenda vypadá slibně,…

26.05.2018 08:18 Dublin - Katolické Irsko směřuje k zrušení letitého zákazu interrupcí, jak vyplývá z prvních odhadů…

Německé policii se podařilo vypátrat kocoura, zaběhnutý byl 18 let

26.05.2018 07:48 Berlín - Německé policii se podařilo vrátit majiteli údajně 18 let zaběhnutého kocoura. Jeho pána,…

Muž chce vyvrátit existenci lochnesky pomocí testů DNA

26.05.2018 07:21 Wellington/Londýn - Novozélanďan chce pomocí testů DNA vyvrátit existenci lochneské příšery,…

EU útočí: Pokud budou Češi poslušní, dostanou odměnu. A když ne?

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Brusel - Evropská unie chce zkrotit Visegrádskou skupinu podle známého hesla rozděl a panuj, píše…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama