Dánské speciální jednotky se stahují z Iráku

Kodaň - Dánsko dnes oznámilo, že se rozhodlo stáhnout příslušníky svých speciálních jednotek z Iráku. Jejich přítomnost na iráckém území není podle Kodaně nadále nutná, protože většina iráckých oblastí, které byly dříve pod kontrolou teroristické organizace Islámský stát (IS), již byla osvobozena. Stahování zhruba 60 členů dánských speciálních sil bude probíhat postupně do konce podzimu, uvedlo podle agentury Reuters dánské ministerstvo obrany.

Přidejte svůj názor

Dánská vlajka

V Iráku zůstane asi 180 dánských vojáků, kteří působí v rámci mezinárodní koalice na letecké základně Ajn al-Asad v provincii Anbár a přispívají k radarovému monitorování nepřátelských aktivit a k výcviku iráckých sil.

Dánské speciální jednotky byly do Dánska vyslány v srpnu 2016. "Členové dánských speciálních sil v Iráku se vydají na cestu domů po dobře splněné misi proti extremistům z Islámského státu," uvedli podle dánské tiskové agentury Ritzau ve společném prohlášení dánský ministr zahraničí Anders Samuelsen a ministr obrany Claus Hjort Frederiksen.

Šéf dánské diplomacie Samuelsen nicméně zdůraznil, že boj s Islámským státem neskončil. Dánsko bude nadále přítomno v Iráku a bude přispívat k tomu, aby irácké bezpečnostní síly dokázaly samy udržovat bezpečnost v zemi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU útočí: Pokud budou Češi poslušní, dostanou odměnu. A když ne?

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Brusel - Evropská unie chce zkrotit Visegrádskou skupinu podle známého hesla rozděl a panuj, píše…

Sex bez písemného souhlasu je znásilnění, rozhodli poslanci. Nový zákon…

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Vládní návrh zákona o výslovném souhlasu k pohlavnímu styku prošel. Většina poslanců mu dala…

Němci mají smůlu, jejich firmy už nezískají žádnou zakázku od Saúdské…

25.05.2018 20:41 Frankfurt - Saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán, nespokojený s politikou Německa v oblasti…

Belgie zadržela dva muže napojené na teroristy

25.05.2018 20:12 Brusel - Belgická policie zadržela dva muže v rámci vyšetřování teroristických útoků spáchaných 13.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama