Varšava zakročila proti pěti Rusům kvůli informační válce

Varšava - Polské úřady zakročily proti pěti Rusům, kteří se podle Varšavy snažili šířením dezinformací rozdmýchat nepřátelství mezi Polskem a Ukrajinou. Polská tajná služba ABW zadržela ruskou občanku, která bude z Polska vyhoštěna. Dalším čtyřem lidem zakázaly úřady na pět let vstup do země. Podle médií o tom dnes informoval mluvčí tajné služby.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Varšava

"Závěry týkající se těchto osob jsou výsledkem operací ABW z posledních týdnů zaměřených na neutralizaci dvou internetových struktur zapojených do ruské hybridní a informační války proti Polsku," uvedl podle polské tiskové agentury PAP mluvčí tajné služby Stanislaw Žaryn. Informoval, že pětice se podílela na dezinformační kampani zaměřené na "podněcování polsko-ukrajinské averze".

Polské úřady se dlouhodobě zabývají činností Rusů pracujících v zemi na různých pozicích, kteří jsou podle Varšavy zapojeni do protipolské informační války.

Podle Žaryna odhalila ABW rovněž činnost nespecifikovaného množství Poláků, kteří byli úkolováni a financováni z Ruska, aby v rámci hybridní války podnikali akce "proti Polsku a v zájmu Ruska".

Polsko patří k nejaktivnějším zastáncům integrace Ukrajiny do evropských struktur. Varšava se vytrvale snaží oslabit vliv Ruska na Ukrajinu a hlasy polských představitelů jsou nejslyšitelnější při odsuzování ruské anexe Krymu. Poláci a Ukrajinci však mají i sporná témata spojená především s historií, mezi nimiž vyčnívá především masakr Poláků ukrajinskými nacionalisty během druhé světové války.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU útočí: Pokud budou Češi poslušní, dostanou odměnu. A když ne?

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Brusel - Evropská unie chce zkrotit Visegrádskou skupinu podle známého hesla rozděl a panuj, píše…

Sex bez písemného souhlasu je znásilnění, rozhodli poslanci. Nový zákon…

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Vládní návrh zákona o výslovném souhlasu k pohlavnímu styku prošel. Většina poslanců mu dala…

Němci mají smůlu, jejich firmy už nezískají žádnou zakázku od Saúdské…

25.05.2018 20:41 Frankfurt - Saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán, nespokojený s politikou Německa v oblasti…

Belgie zadržela dva muže napojené na teroristy

25.05.2018 20:12 Brusel - Belgická policie zadržela dva muže v rámci vyšetřování teroristických útoků spáchaných 13.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama