Do dvou let mohou prasečí chřipkou onemocnět 2 000 000 000 lidí

Ženeva - Pandemie takzvané prasečí chřipky je stále v raném stadiu, sdělil v Ženevě náměstek generální ředitelky Světové zdravotnické organizace (WHO) Keiji Fukuda.

Přidejte svůj názor

Během minulého týdne bylo např. v Británii zaznamenáno kolem 100 tisíc nových případů. Fukuda upozorňuje ale, že vzhledem k počtu obyvatel na Zemi lze v příštích dvou letech očekávat až dvě miliardy lidí nakažených virem A(H1N1).

Od minulého týdne přestala WHO žádat vlády, aby hlásily nové případy, protože nemoc se v některých zemích natolik rozšířila, že neustálé informování vyžaduje neúměrné úsilí.

V současnosti se odborníci snaží vynalézt vakcínu proti novému viru. Fukuda předpokládá, že by první vakcíny mohly být v září nebo říjnu. Další vakcíny se mají objevit v prosinci nebo v lednu, tedy už v chřipkové sezóně, kdy se očekává dramatický nárůst onemocnění touto chorobou, uvádí ČTK.

Existuje možnost, že virus zmutuje a bude odolný vůči antivirotikům, jako je Tamiflu. Zatím jsou známy čtyři izolované případy rezistence vůči tomuto léku, a to v Dánsku, Japonsku, Hongkongu a Kanadě. Fukuda řekl, že se rezistence vůči tomuto léku nešíří. Nicméně upozornil, že po dostatečně dlouhé době virus prasečí chřipky nevyhnutelné zmutuje. Zatím se ale nedá předpovědět jakým směrem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácenost? Tento řezník vyrábí nápoje z masa

22.01.2018 03:16 Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa.…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama