Do dvou let mohou prasečí chřipkou onemocnět 2 000 000 000 lidí

Ženeva - Pandemie takzvané prasečí chřipky je stále v raném stadiu, sdělil v Ženevě náměstek generální ředitelky Světové zdravotnické organizace (WHO) Keiji Fukuda.

Přidejte svůj názor

Během minulého týdne bylo např. v Británii zaznamenáno kolem 100 tisíc nových případů. Fukuda upozorňuje ale, že vzhledem k počtu obyvatel na Zemi lze v příštích dvou letech očekávat až dvě miliardy lidí nakažených virem A(H1N1).

Od minulého týdne přestala WHO žádat vlády, aby hlásily nové případy, protože nemoc se v některých zemích natolik rozšířila, že neustálé informování vyžaduje neúměrné úsilí.

V současnosti se odborníci snaží vynalézt vakcínu proti novému viru. Fukuda předpokládá, že by první vakcíny mohly být v září nebo říjnu. Další vakcíny se mají objevit v prosinci nebo v lednu, tedy už v chřipkové sezóně, kdy se očekává dramatický nárůst onemocnění touto chorobou, uvádí ČTK.

Existuje možnost, že virus zmutuje a bude odolný vůči antivirotikům, jako je Tamiflu. Zatím jsou známy čtyři izolované případy rezistence vůči tomuto léku, a to v Dánsku, Japonsku, Hongkongu a Kanadě. Fukuda řekl, že se rezistence vůči tomuto léku nešíří. Nicméně upozornil, že po dostatečně dlouhé době virus prasečí chřipky nevyhnutelné zmutuje. Zatím se ale nedá předpovědět jakým směrem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpětný pohled na Varšavskou smlouvu: Proč vznikla a jaké byly tajné plány

21.08.2017 13:38 V květnu 1955 se mohl Východní blok radovat, Sovětskému svazu se podařilo vojensky a diplomaticky…

Útočník z Barcelony zabil dalšího muže. Média zveřejnila fotky Abouyaaqouba

21.08.2017 13:37 Barcelona - Maročan Younes Abouyaaqoub (22), který ve čtvrtek do lidí na barcelonské třídě La…

Ve Franci projelo auto zastávkami, jeden mrtvý a jeden zraněný

21.08.2017 13:28 Aktualizováno Marseille - Dvěma zastávkami městské hromadné dopravy dnes projelo osobní auto. Při incidentu byla…

Rumunsko zadrželo 24 migrantů, mezi nimi 13 dětí. Chtěli nelegálně do…

21.08.2017 13:01 Bukurešť - V Rumunsku bylo zadrženo 24 migrantů ze Sýrie a Iráku, kteří chtěli nelegálně překročit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama