Dnes začíná proces s tyranem Fritzlem

Josef Fritzl po téměř čtvrtstoletí ve svém domu věznil vlastní dceru a zplodil s ní sedm dětí. Soud s ním začíná dnes a Fritzlovi v něm hrozí až doživotí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Soud je médii ostře sledován a označován za proces století. Fritzl se údajně k některým obviněním přizná, jiné ovšem odmítne.

Fritzl je obviněn ze šesti trestných činů, vraždy svého syna, který zemřel krátce po porodu, znásilňování vlastní dcery, incestu, omezování osobní svobody a to tří dětí, které nikdy neviděly denní světlo. Dceři měl navíc vyhrožovat násilím, což je také trestný čin a posledním obviněním je zotročování své dcery.

Fritzl se prý přizná ke znásilnění a incestu, další obvinění, především z vraždy, odmítne. Uvedl to jeho právník, Rudolph Mayer. Podle prokurátora měl Fritzl zavinit smrt svého syna tím, že neumožnil zásah lékaře.

Celý proces bude chráněn přísnými bezpečnostními opatřeními, bude se konat s vyloučením veřejnosti, chráněn bude například i vzdušný prostor.

Rok stará kauza

Případ se provalil loni v dubnu, když jedno z dětí, které spolu měl Fritzl a jeho dcera Elisabeth, onemocněla a musela být převezena do nemocnice. Fritzl s Elisabeth za 24 let věznění zplodil sedm dětí. Své ženě Fritzl namluvil, že její dcera utekla z domu.

Ve skutečnosti ji v jejích osmnácti letech nalákal do sklepa, omámil, spoutal a od této doby věznil. Za dlouhou dobu ze sklepa vyrobil poměrně důmyslný úkryt, ve kterém kromě Elissabeth žily i další tři děti, zbývající tři se podařilo Fritzlovým adoptovat a žily s nimi legálně.

Soud v Rakousku by rád kauzu uzavřel do konce týdne. Friztl prý neočekává,  že by se někdy ještě z vězení dostal.

Témata: Fritzl, Josef | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror v Manchesteru: Profesor analyzoval pozadí útoku a klade důležitou…

24.05.2017 00:01 Jak vyšetřovatelé pátrají po klíčových stopách manchesterského atentátu, jedna z nejdůležitějších…

Země EU schválily plán k potlačení nenávisti na internetu

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Brusel - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu schválili plán, který má přimět…

V Manchesteru útočil 22letý Salman Abedi, úřady jej znaly z dřívějška

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Washington/Londýn – Atentátníkem, který v pondělí večer zaútočil v Manchesteru, byl 22letý Salman…

Policie evakuovala obchodní centrum v Manchestru

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Manchester - Jen několik hodin po útoku v Manchesteru evakuovala policie nedaleké obchodní centrum…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama