Pohřeb romského prince doprovázel křik a slzy pozůstalých

Calimanesti - Do rumunského města Calimanesti se v neděli na pohřeb romského prince Iona Miclesca, který zemřel v pondělí v pražské nemocnici na Vinohradech, sjelo na 500 příbuzných. Otevřenou rakev se sedmnáctiletým mladíkem doprovázaly silné emoce příbuzných, informují rumunská média.

Diskuze zablokovaná

Pohřební rituál začal v poledne přímo v domě otce utonulého prince Robinsona Dimofteho, kde nad rakví odříkali modlitby dva pravoslavní kněží. Při odnášení rakve na ozdobenou korbu nákladního automobilu pak prince vyprovázel křik a pronikavý nářek. Příbuzní museli dokonce držet Ionovu matku Cernisoru, která si začala trhat vlasy.

Před vozem s mladíkovým tělem kráčeli v dešti kněží a muži nesoucí kříž s jeho jménem. Po krátkém obřadu v kostele začne třetí část pohřbu, kdy bude Ionovo tělo uloženo do vyzdobeného zděného hrobu. Ten dělníci dokončovali ještě v neděli dopoledne.

Po tři dny přicházely do domu zesnulého stovky lidí a loučily se s nebožtíkem, který ležel v otevřené rakvi. Do ní mu podle romské tradice smuteční hosté dávají dary, které bude mrtvý potřebovat na onom světě.

Ion Miclescu se téměř utopil na koupališti u Staré Boleslavi. Mladík byl s rodinou na cestě po Evropě. Jejich cílem byl Berlín, kde se měli setkat s dalšími olašskými Romy. Po cestě se zastavili v Česku. Dva týdny byl Ion Miclescu v komatu v pražské vinohradské nemocnici. Do Prahy za princem během jeho pobytu v nemocnici přijelo několik desítek příbuzných. V pondělí odpoledne lékaři konstatovali mozkovou smrt, o den později ho jeho příbuzní převezli do rodného Rumunska.

Témata: Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácenost? Tento řezník vyrábí nápoje z masa

22.01.2018 03:16 Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa.…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama