Pohřeb romského prince doprovázel křik a slzy pozůstalých

Calimanesti - Do rumunského města Calimanesti se v neděli na pohřeb romského prince Iona Miclesca, který zemřel v pondělí v pražské nemocnici na Vinohradech, sjelo na 500 příbuzných. Otevřenou rakev se sedmnáctiletým mladíkem doprovázaly silné emoce příbuzných, informují rumunská média.

Diskuze zablokovaná

Pohřební rituál začal v poledne přímo v domě otce utonulého prince Robinsona Dimofteho, kde nad rakví odříkali modlitby dva pravoslavní kněží. Při odnášení rakve na ozdobenou korbu nákladního automobilu pak prince vyprovázel křik a pronikavý nářek. Příbuzní museli dokonce držet Ionovu matku Cernisoru, která si začala trhat vlasy.

Před vozem s mladíkovým tělem kráčeli v dešti kněží a muži nesoucí kříž s jeho jménem. Po krátkém obřadu v kostele začne třetí část pohřbu, kdy bude Ionovo tělo uloženo do vyzdobeného zděného hrobu. Ten dělníci dokončovali ještě v neděli dopoledne.

Po tři dny přicházely do domu zesnulého stovky lidí a loučily se s nebožtíkem, který ležel v otevřené rakvi. Do ní mu podle romské tradice smuteční hosté dávají dary, které bude mrtvý potřebovat na onom světě.

Ion Miclescu se téměř utopil na koupališti u Staré Boleslavi. Mladík byl s rodinou na cestě po Evropě. Jejich cílem byl Berlín, kde se měli setkat s dalšími olašskými Romy. Po cestě se zastavili v Česku. Dva týdny byl Ion Miclescu v komatu v pražské vinohradské nemocnici. Do Prahy za princem během jeho pobytu v nemocnici přijelo několik desítek příbuzných. V pondělí odpoledne lékaři konstatovali mozkovou smrt, o den později ho jeho příbuzní převezli do rodného Rumunska.

Témata: Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náklaďák projel davem lidí v centru Barcelony, na místě je spousta…

17.08.2017 17:34 Aktualizováno Madrid - Davem lidí na barcelonském turisticky oblíbeném Náměstí Katalánska projelo velkou…

600 migrantů za jeden den: Španělská pobřežní stráž měla napilno

17.08.2017 17:27 Madrid - Španělská pobřežní stráž během 24 hodin zachránila 600 migrantů z Maroka. Informovala o…

Do hotelů v Bratislavě byla dodána kontaminovaná vaječná směs

17.08.2017 17:09 Aktualizováno Bratislava - Do čtyř bratislavských hotelů byla v uplynulých týdnech dodána vaječná směs, v níž…

Pákistánku Malalu přijali na univerzitu v Oxfordu, bude studovat tři obory

17.08.2017 13:51 Oxford - Pákistánskou nositelku Nobelovy ceny za mír Malalu Júsufzaiovou (20) přijali na prestižní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama