Rodinné drama v Německu si vyžádalo čtyři mrtvé

Schwalmtal - Rodinné drama v Německu si vyžádalo čtyři mrtvé. Ozbrojený muž vytáhl zbraň při schůzce s bývalou manželkou, makléři a právníky, informuje deník Bild.

Přidejte svůj názor

371

Rozvedený pár se setkal ve svém rodinném domě ve městě Schwalmtal s právníky a realitními makléři, aby zjistili hodnotu domu a mohli jej prodat. Společně s manžely tam byl i jejich dvanáctiletý syn.

Starší otec rodiny posléze ztratil nervy a ještě na ulici začal střílet. Poté se s rukojmími zabarikádoval v domě.

Když do domu vtrhla speciální zásahová jednotka, muž se vzdal. Před domem policisté našli jednu z obětí. Další tři mrtví, tři nezranění lidé a zraněná žena byli uvnitř budovy.

Stále není jasné, co muže dovedlo k násilnému jednání.

Německo letos již zažilo útoky šílených střelců. V březnu sedmnáctiletý Tim Kretschmer ve Winnendenu na jihozápadě země zastřelil 16 lidí včetně sebe. O necelý měsíc později v soudní budově v jihoněmeckém Landshutu šílený střelec zabil svou příbuznou a zranil čtyři lidi. Nakonec spáchal sebevraždu.

Také rodinná dramata si v tomto roce v Německu vyžádala několik obětí. Například v únoru starší muž v Severním Porýní-Vestfálsku zastřelil svou o dvanáct let mladší manželku a desetiletou dceru. Žena ho totiž chtěla opustit kvůli bývalému příteli, k němuž se chtěla vrátit.

V březnu v Dolním Sasku muž začal střílet na svou rodinu a zabil přitom svou partnerku, osmiletého syna a další tři děti těžce zranil. Nakonec se zastřelil. Podle policie byla i tentokrát jedním z motivů jeho řádění žárlivost.

 

Témata: krimi | Německo
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, kvůli hrozbě teroru…

24.08.2017 04:06 Aktualizováno Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou…

Postoj k uprchlickým kvótám nezměníme, vzkazují do Bruselu Polsko i…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje…

Macron na jaře zřejmě zavítá do Prahy a podepíše plán spolupráce

23.08.2017 22:09 Salcburk - Příští rok na jaře do Prahy zřejmě přijede francouzský prezident Emmanuel Macron. Při…

Mladá Chorvatka se přiznala ke žhářství, požár založila z pomsty Srbům

23.08.2017 21:57 Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku dál svádí boj s řadou požárů, které v posledních dnech ničí rozsáhlou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama