Část polské observatoře na Sněžce spadla

Varšava - Část budovy polské observatoře na Sněžce nevydržela extrémní meteorologické podmínky panující na krkonošských vrcholcích a zřítila se. Podle úterních informací deníku Gazeta se jednalo o horní část kruhového disku observatoře.

Přidejte svůj názor

Ke zřícení došlo v pondělí odpoledne. Přišli na něj pracovníci polského meteorologického institutu a vratislavské technické univerzity, kteří přišli budovu zkontrolovat. Observatoř je totiž prázdná od pátku, kdy byla evakuována kvůli popraskaným stěnám a stropu.

Na Sněžku se nyní dá dostat pouze z české strany, turistické cesty z Polska jsou až do odvolání uzavřeny.

Jak v pátek řekl Robert Korzeniowski, ředitel Krizového centra Krajského úřadu Dolního Slezska, popraskání budovy observatoře pravděpodobně způsobil mráz a silný vítr, který dosahoval rychlosti až 140 kilometrů za hodinu. Na střeše budovy navíc ležela dvoumetrová vrstva namrzlého sněhu.

Meteorologická stanice na Sněžce je klíčová pro horskou službu i turisty, protože bez předpovědi počasí by mohly být uzavřeny tamní turistické stezky. O tomto postupu by ale polská správa Krkonošského národního parku musela rozhodnout společně s českými kolegy.

Témata: sněžka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němečtí politici včetně manžela Merkelové dostali před volbami dopisy s…

22.09.2017 00:07 Aktualizováno Berlín - Několik špičkových německých politiků obdrželo krátce před nedělními parlamentními volbami…

Muslimové v Evropě se spojují a bouří. Francouzský podnikatel chce platit…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Vídeň/Paříž - Muslimský podnikatel z Francie Rachid Nekkaz je ochoten platit pokuty, které ženám v…

V Barceloně opět demonstrovaly tisíce lidí

21.09.2017 21:10 Barcelona/Madrid - V katalánské metropoli Barceloně dnes opět protestovaly tisíce lidí proti snaze…

Zemřela nejbohatší žena světa, dědička firmy L´Oréal

21.09.2017 19:45 Paříž - Ve Francii zemřela ve věku 94 let podnikatelka a dědička kosmetické společnosti L´Oréal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama