Megaloman Sarkozy chce Paříž posunout k oceánu

Paříž - Zatím nejambicióznější projekt od dob, kdy francouzský císař Napoleon III. zboural většinu Paříže a vytvořil její nynější podobu, chystá prezident Nicolas Sarkozy. Informace přineslo středeční vydání LN.

Přidejte svůj názor

prezident Francie, Nicolas Sarkozy

Pověřil desítku renomovaných architektů, aby vytvořili koncepci nového hlavního města jako obří zelené metropole. Podle jednoho z nejtroufalejších plánů by se hranice Paříže měla rozrůst podél řeky Seiny až k přístavu Le Havre. " Všechny velké metropole budoucnosti musejí mít svůj přístav, " prohlásil autor návrhu Antoine Grumbach.

I když tyto plány nejsou podle odborníků v nejbližší době příliš reálné, Sarkozy už začal na svých snech pracovat. Pro začátek hodlá vystavět v metropoli novou dopravní infrastrukturu v podobě superrychlých vlaků, které by propojily centrum města s jeho širokým okolím. Potom chce podstatně rozšiřovat nynější ekonomickou pařížskou čtvrť La Défense.

" Naše cíle jsou tak rozsáhlé, že bude třeba nových úředních postupů, které by je umožnili realizovat, " řekl Sarkozy médiím. Už na podzim se tak bude snažit prosadit v parlamentu zákon, který by celou realizaci urychlil. Se stavbou by se mělo začít nejdříve v roce 2012, až Sarkozy obhájí svůj prezidentský mandát. Podle prvních odhadů přijde jen rekonstrukce dopravní sítě na 35 bilionů eur.

autor zprávy LN: Vladimíra Straková

Témata: Sarkozy, Nicolas
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácenost? Tento řezník vyrábí nápoje z masa

22.01.2018 03:16 Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa.…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama