Každou minutu zemře ve světě při porodu jedna žena

Berlín - Populační fond OSN (UNFPA) vyzývá státy, aby více investovaly do antikoncepce, informuje ve středu televize CNN. Pomohlo by to zabránit mnoha úmrtím těhotných žen.

Přidejte svůj názor

371

Fond tak reagoval na nový průzkum, který ukázal, že na Zemi každou minutu zemře jedna žena kvůli komplikacím při porodu.

"To, abychom ženám zabránili v neplánovaných a nechtěných těhotenstvích, by svět stálo jen 23 miliard dolarů ročně (391 miliard korun)," prohlásila Thoraya Obaidová, ředitelka UNFPA na úvod fóra o sexuálním a reprodukčním zdraví v Berlíně. Na tomto fóru také zveřejnila výzvu fondu k větším investicím do antikoncepce.

UNFPA financuje antikoncepční kampaně v rozvojových zemích. V minulých letech však v jejím rozpočtu chyběly příspěvky Spojených států.

Vláda bývalého amerického prezidenta George Bushe odmítala na antikoncepční programy přispívat. Prezident Barack Obama to změnil a rozhodl, že Američané ještě letos přispějí fondu padesáti miliony dolarů, to je téměř 900 milionů korun.

Témata: porody | zdraví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, kvůli hrozbě teroru…

24.08.2017 04:06 Aktualizováno Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou…

Postoj k uprchlickým kvótám nezměníme, vzkazují do Bruselu Polsko i…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje…

Macron na jaře zřejmě zavítá do Prahy a podepíše plán spolupráce

23.08.2017 22:09 Salcburk - Příští rok na jaře do Prahy zřejmě přijede francouzský prezident Emmanuel Macron. Při…

Mladá Chorvatka se přiznala ke žhářství, požár založila z pomsty Srbům

23.08.2017 21:57 Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku dál svádí boj s řadou požárů, které v posledních dnech ničí rozsáhlou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama