Střelec z Winnendenu vraždil pro zábavu, tvrdí jeho rukojmí

Winnenden - Tim Kretschmer, který minulou středu v německém Winnendenu postřílel 15 lidí, vraždil své bývalé spolužáky a učitele pro zábavu. Tvrdí to jeho rukojmí Igor Wolf, jehož Kretschmer na dvě hodiny zajal, když prchal z místa činu, v rozhovoru, který ve středu zveřejnil na svém webu časopis Stern.

Přidejte svůj názor

Podle Wolfa se šílený mladík navíc chystal na další masakr.

Wolf, otec dvou dětí, se stal rukojmím sedmnáctiletého Kretschmera, když nedaleko školy, kde mladík vraždil, čekal v autě na parkovišti na svou ženu. Kretschmer mu zadními dveřmi nastoupil do auta a s pistolí v ruce ho donutil odjet pryč.

"Jeď rychle pryč," poručil Wolfovi. "Ve své bývalé škole jsem zabil 12 lidí a pro dnešek jsem ještě neskončil," uťal jakékoli řidičovy protesty.

Mladík na Wolfa po celou cestu přes Stuttgart až do Wendlingenu mířil pistolí a přitom si hrál s náboji.

"Myslíš, že najdete ještě nějakou další školu?," zeptal se Wolfa. Ten se snažil Kretschmera, kterého považoval za šílence, uklidnit. Navázal s ním hovor a přitom se ho zeptal, proč střílel. "Z legrace. Protože to byla zábava," odpověděl mu prý hlasitě Kretschmer.

Wolf také během jízdy přemýšlel, jak by svému únosci utekl. "V Tübingenu jsme zastavili na červenou na křižovatce. Napadlo mě, že otevřu dveře a vyskočím. Ale byli tam lidi, paní s kočárkem a děti. Co myslíte, co by asi tak udělal, kdybych vyskočil?"vysvětloval Wolf.

Uniknout šílenému vrahovi se Wolfovi nakonec podařilo až na dálnici před Wendlingenem. Policejní hlídka jim nařídila sjet do odstavného pruhu. Wolf zpomalil a z jedoucího auta vyskočil.

Kretschmera ve Wendlingenu obklíčila policie a mladík spáchal sebevraždu.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němečtí politici včetně manžela Merkelové dostali před volbami dopisy s…

22.09.2017 00:07 Aktualizováno Berlín - Několik špičkových německých politiků obdrželo krátce před nedělními parlamentními volbami…

Muslimové v Evropě se spojují a bouří. Francouzský podnikatel chce platit…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Vídeň/Paříž - Muslimský podnikatel z Francie Rachid Nekkaz je ochoten platit pokuty, které ženám v…

V Barceloně opět demonstrovaly tisíce lidí

21.09.2017 21:10 Barcelona/Madrid - V katalánské metropoli Barceloně dnes opět protestovaly tisíce lidí proti snaze…

Zemřela nejbohatší žena světa, dědička firmy L´Oréal

21.09.2017 19:45 Paříž - Ve Francii zemřela ve věku 94 let podnikatelka a dědička kosmetické společnosti L´Oréal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama