Střelec z Winnendenu vraždil pro zábavu, tvrdí jeho rukojmí

Winnenden - Tim Kretschmer, který minulou středu v německém Winnendenu postřílel 15 lidí, vraždil své bývalé spolužáky a učitele pro zábavu. Tvrdí to jeho rukojmí Igor Wolf, jehož Kretschmer na dvě hodiny zajal, když prchal z místa činu, v rozhovoru, který ve středu zveřejnil na svém webu časopis Stern.

Přidejte svůj názor

Podle Wolfa se šílený mladík navíc chystal na další masakr.

Wolf, otec dvou dětí, se stal rukojmím sedmnáctiletého Kretschmera, když nedaleko školy, kde mladík vraždil, čekal v autě na parkovišti na svou ženu. Kretschmer mu zadními dveřmi nastoupil do auta a s pistolí v ruce ho donutil odjet pryč.

"Jeď rychle pryč," poručil Wolfovi. "Ve své bývalé škole jsem zabil 12 lidí a pro dnešek jsem ještě neskončil," uťal jakékoli řidičovy protesty.

Mladík na Wolfa po celou cestu přes Stuttgart až do Wendlingenu mířil pistolí a přitom si hrál s náboji.

"Myslíš, že najdete ještě nějakou další školu?," zeptal se Wolfa. Ten se snažil Kretschmera, kterého považoval za šílence, uklidnit. Navázal s ním hovor a přitom se ho zeptal, proč střílel. "Z legrace. Protože to byla zábava," odpověděl mu prý hlasitě Kretschmer.

Wolf také během jízdy přemýšlel, jak by svému únosci utekl. "V Tübingenu jsme zastavili na červenou na křižovatce. Napadlo mě, že otevřu dveře a vyskočím. Ale byli tam lidi, paní s kočárkem a děti. Co myslíte, co by asi tak udělal, kdybych vyskočil?"vysvětloval Wolf.

Uniknout šílenému vrahovi se Wolfovi nakonec podařilo až na dálnici před Wendlingenem. Policejní hlídka jim nařídila sjet do odstavného pruhu. Wolf zpomalil a z jedoucího auta vyskočil.

Kretschmera ve Wendlingenu obklíčila policie a mladík spáchal sebevraždu.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror v Manchesteru: Profesor analyzoval pozadí útoku a klade důležitou…

24.05.2017 00:01 Jak vyšetřovatelé pátrají po klíčových stopách manchesterského atentátu, jedna z nejdůležitějších…

Země EU schválily plán k potlačení nenávisti na internetu

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Brusel - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu schválili plán, který má přimět…

V Manchesteru útočil 22letý Salman Abedi, úřady jej znaly z dřívějška

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Washington/Londýn – Atentátníkem, který v pondělí večer zaútočil v Manchesteru, byl 22letý Salman…

Policie evakuovala obchodní centrum v Manchestru

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Manchester - Jen několik hodin po útoku v Manchesteru evakuovala policie nedaleké obchodní centrum…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama