Lékař na skupinové terapii v Německu dával drogy, dva lidé nepřežili

Berlín - Dva lidé zemřeli a jeden je v kritickém stavu poté, co psychoterapeut během sobotní skupinové terapie na berlínském předměstí podal svým pacientům několik druhů drog. Policie v neděli lékaře Garriho Robera zatkla a případ vyšetřuje, informuje server Focus Online.

Přidejte svůj názor

371

Skupinového sezení se účastnilo 12 lidí. Na místo krátce po podání „léků“ nejdříve dorazili hasiči a záchranáři, které přivolal požární poplach spuštěný jedním z účastníků, napsal Daily Telegraph. Někteří pacienti ale byli natolik agresivní, že musela zakročit policie.

Bizarní „terapii“ podlehl devětapadesátiletý muž přímo na místě, osmadvacetiletý pacient později zemřel v nemocnici. V kritickém stavu zůstává třetí muž. Zbylých devět pacientů bylo již propuštěno z nemocnice.

Ačkoliv policie zatím neví, o jaké psychoaktivní látky se konkrétně jednalo, Focus Online napsal, že jich dohromady bylo 12 různých druhů. Není ovšem jasné, zda je lékař podával v injekci či pilulkách.

„Na sezení dostali účastníci nějaké látky. Nyní je třeba zjistit, jakého druhu,“ uvedl k tomu mluvčí berlínské policie s tím, že zatím neexistují důkazy, že by lékař měl v úmyslu zabíjet. Muž zatím zůstává ve vazbě.

Podle nepotvrzených zpráv německých médií Rober svým pacientům podal heroin, amfetaminy a drogu MDMA, lidově označovanou jako extáze.

Padesátiletý lékař krátce po zadržení přiznal, že pacientům podal různé látky ovlivňující stav lidské mysli, které jim měly podle jeho slov „rozšířit vědomí“.

Praxe, kde se terapeutická sezení uskutečňovala, leží ve čtvrti Hermsdorf na severu německé metropole. Na vývěsním štítu mimo jiné lékař nabízel léčbu závislostí a pomoc v „duševní krizi“.

Podle listu Berliner Morgenpost je Rober stoupencem kontroverzního švýcarského psychiatra, který k léčbě využívá psychotropní látky a má liberální přístup k polygamii a skupinovému sexu.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němečtí politici včetně manžela Merkelové dostali před volbami dopisy s…

22.09.2017 00:07 Aktualizováno Berlín - Několik špičkových německých politiků obdrželo krátce před nedělními parlamentními volbami…

Muslimové v Evropě se spojují a bouří. Francouzský podnikatel chce platit…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Vídeň/Paříž - Muslimský podnikatel z Francie Rachid Nekkaz je ochoten platit pokuty, které ženám v…

V Barceloně opět demonstrovaly tisíce lidí

21.09.2017 21:10 Barcelona/Madrid - V katalánské metropoli Barceloně dnes opět protestovaly tisíce lidí proti snaze…

Zemřela nejbohatší žena světa, dědička firmy L´Oréal

21.09.2017 19:45 Paříž - Ve Francii zemřela ve věku 94 let podnikatelka a dědička kosmetické společnosti L´Oréal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama