Matku, která ubodala spící dcery, poslali Britové na 33 let za mříže

Stretham - Angličanka Rekha Kumari-Bakerová, která ubodala kuchyňským nožem své dvě spící dcery, byla v úterý odsouzena k doživotnímu trestu, propuštěna může být nejdříve za 33 let. O případu informuje britská stanice BBC.

Přidejte svůj názor

371

Královský soud v Cambridge ve svém verdiktu uvedl, že Kumari-Bakerovávraždila "úmyslně a krutě". Trest, který ji udělil je v moderní historii britského soudnictví nejdelší trest udělený ženě.

Jednačtyřicetiletá matka použila dva kuchyňské nože, které koupila dva dny předem. Šestnáctiletou Davinu před dvěma lety bodla sedmatřicetkrát a o tři roky mladší Jasmine uštědřila dvacet devět bodných ran.

K činu se přiznala, u soudu ale tvrdila, že byla nepříčetná. Porota jí neuvěřila a během půl hodiny se shodla, že žena spáchala úkladnou vraždu.

"Vaše obhajoba jednáním v afektu je chabá a neopodstatněná. Věděla jste dobře, co děláte a nebyla jste duševně nemocná," řekl ženě soudce Justice Bean.

Vražedkyně chtěla ublížit svému exmanželovi, otci dívek, protože jí nevyšel její nový vztah. "Chtěla jste se pomstít Davidu Bakerovi a zničit jeho štěstí, v jistém ohledu je ale váš motiv ale stále záhadný," uvedl soudce Bean.

Otec dívek své zdrcení vyjádřil v prohlášení čteném u soudu. "Vzala mi je tak brutálně. Žena, která byla jejich matkou... Pronásleduje mě hrůza událostí té noci a patrně to tak zůstane ještě dlouho." uvedl.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školák v Německu ubodal svého spolužáka

23.01.2018 14:10 Aktualizováno Dortmund - Ve škole v západoněmeckém městě Lünen dnes 15letý školák ubodal 14letého spolužáka. Oběť…

Babiš se zúčastní mnichovské konference, rád by pronesl projev

23.01.2018 13:34 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní mnichovské bezpečnostní konference, která se v…

Tajný návrat Puigdemonta? Do Katalánska by se mohl dostat v kufru auta

23.01.2018 13:14 Barcelona - Vzhledem k nejisté budoucnosti katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta se vyrojily…

Počet europoslanců se má snížit, ústavní výbor potvrdil návrh na změnu

23.01.2018 12:56 Brusel - Evropský parlament bude v příštím volebním období (2019 až 2024) s největší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama