Další video hrozí Německu teroristickými útoky

Berlín - Německá policie analyzuje další video, které bylo umístěno na internetové stránce využívané teroristy a hrozí útoky na německém území. Jak v neděli informuje televize FoxNews, podle prohlášení spolkové policie se v nahrávce uvádí jako termín útok "některá z říjnových nedělí".

Přidejte svůj názor

371

Útoky v tomto termínu podle videa hrozí mimo jiné v Berlíně, Bonnu, Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku, uvedla bez dalších podrobností policie.

Podobné hrozby zažilo Německo před nedávnými parlamentní volbami, v nichž zvítězili křesťanští demokraté kancléřky Angely Merkelové. Tehdy se na internetu objevilo pět nahrávek, v nichž jejich autoři hrozí útoky na německé půdě právě v případě, že Merkelová ve volbách vyhraje.

Hlas jedné z těchto nahrávek by měl patřit vůdci Al-Káidy Usámovi bin Ládinovi. Nejhledanější terorista světa nehovoří přímo o útocích, ale žádá Evropu, aby opustila koalici se Spojenými státy.

Také tuto nahrávku vyhodnotila americká společnost IntelCenter, která sleduje aktivity teroristických organizací, jako "silný indikátor blížícího se útoku".

Témata: Terorismus | Německo
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror v Manchesteru: Profesor analyzoval pozadí útoku a klade důležitou…

24.05.2017 00:01 Jak vyšetřovatelé pátrají po klíčových stopách manchesterského atentátu, jedna z nejdůležitějších…

Země EU schválily plán k potlačení nenávisti na internetu

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Brusel - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu schválili plán, který má přimět…

V Manchesteru útočil 22letý Salman Abedi, úřady jej znaly z dřívějška

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Washington/Londýn – Atentátníkem, který v pondělí večer zaútočil v Manchesteru, byl 22letý Salman…

Policie evakuovala obchodní centrum v Manchestru

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Manchester - Jen několik hodin po útoku v Manchesteru evakuovala policie nedaleké obchodní centrum…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama