Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Africká unie proti Boko Haram?  Šéf OSN je pro - anotační foto

Africká unie proti Boko Haram? Šéf OSN je pro

31.01.2015 10:43 Addis Abeba - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dnes uvítal záměr Africké unie (AU) vytvořit regionální...

Havárie autobusu na Slovensku: Dva mrtví Češi a 25 zraněných - anotační foto

Havárie autobusu na Slovensku: Dva mrtví Češi a 25 zraněných

31.01.2015 10:30 Bratislava - Dva Češi, muž a žena, a jedna Ukrajinka zahynuli dnes na východním Slovensku při nehodě českého...

 Indie otestovala mezikontinentální raketu  - anotační foto

Indie otestovala mezikontinentální raketu

31.01.2015 10:14 Dillí - Indie dnes vyzkoušela novou modifikaci své mezikontinentální rakety Agni-V, padesátitunové střely o...

Další snížení řeckého dluhu?  Merkelová je proti - anotační foto

Další snížení řeckého dluhu? Merkelová je proti

31.01.2015 09:57 Atény - Německá kancléřka Angela Merkelová vyloučila další snížení řeckého dluhu, jak si přeje nová řecká...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 8487 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama