Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ukrajina v NATO? Spojené státy dostaly několik nepříjemných otázek

06.05.2016 16:51 Aktualizováno Washington - Budoucí vztahy Ukrajiny s NATO jsou značně nejisté, napsal dnes expert na východoevropské...

Migranti nám působí velké problémy a škodí společnosti, tvrdí uniklý dokument z Velké Británie - anotační foto

Migranti nám působí velké problémy a škodí společnosti, tvrdí uniklý dokument z...

06.05.2016 16:50 Aktualizováno Londýn – Britský bulvární server Daily Mail zveřejnil studii výzkumníků z Migrační observatoře oxfordské...

Za tohle EU zaplatí! Maďarsko se pořádně naštvalo kvůli kvótám

06.05.2016 16:50 Aktualizováno Budapešť - Evropská komise navrhla, aby členské státy platily "solidární příspěvek" za každého...

Erdogan poslal EU k čertu: Jděte si svou cestou, protiteroristické zákony...

06.05.2016 16:41 Aktualizováno Istanbul - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odmítá změnit protiteroristické zákony, jak to požaduje EU....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 9248 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama