Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Přijde další 11. září, Evropa je v nebezpečí, varují zpravodajci

29.08.2015 08:00 Paříž – Nedávný pokus o teroristický útok ve francouzském vlaku vyvolal v Evropě vlnu strachu z hrozby...

Uprchlíci nám umírají na dvorku. Najděte v sobě lidskost, vyzývají slavné...

29.08.2015 02:48 Aktualizováno Bratislava – Slavné slovenské osobnosti i stovky lidí podepsalo „Výzvu k lidskosti“, které vznikla včera v...

Tajemný vlak na 99 procent existuje, hlásí generální inspektor. Hitlerův poklad hledají stovky lidí - anotační foto

Tajemný vlak na 99 procent existuje, hlásí generální inspektor. Hitlerův poklad...

29.08.2015 02:18 Aktualizováno Varšava - U města Walbrzych v jihozápadním Polsku nedaleko českých hranic probíhá doslova zlatá horečka. Lidé...

Slovensko odmítá muslimy, psala světová média. Tady je pozadí celé události

29.08.2015 01:15 Aktualizováno Bratislava - Slovensko se podle ministerstva vnitra rozhodlo přijmout 200 syrských uprchlíků, pokud se bude...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 19577 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama