Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

NASA vybrala firmy, která vrátí americké astronauty do vesmíru - anotační foto

NASA vybrala firmy, která vrátí americké astronauty do vesmíru

17.09.2014 09:17 Houston - Americká vesmírná agentura NASA vybrala společnosti, které by měly vrátit Spojeným státům schopnost...

Osud rakouských džihádistek v Sýrii: těhotenství, či smrt? - anotační foto

Osud rakouských džihádistek v Sýrii: těhotenství, či smrt?

17.09.2014 09:15 Vídeň - Jedna z dvojice rakouských školaček, které se v dubnu vydaly podpořit džihádisty do Sýrie, je podle...

Marný boj Londýna? Příznivci skotské samostatnosti dál posilují

17.09.2014 08:51 Londýn - Turné britského premiéra Davida Camerona po Skotsku patrně na voliče nezabralo a unie Anglie se...

Do USA dorazil Íránec vydaný českými úřady: Za zmrzačení muže mu hrozí doživotí

17.09.2014 08:38 Los Angeles - Do státu Kalifornie dorazil v pondělí Íránec Hosejn Najerí, jehož česká justice vydala Spojeným...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 10151 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama