Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kreml půjčuje miliardy Maďarsku. Kupuje si vliv v EU? - anotační foto

Kreml půjčuje miliardy Maďarsku. Kupuje si vliv v EU?

01.04.2015 11:19 Moskva – Rusko půjčí Maďarské zemi celkem 11 miliard eur. Peníze jsou určeny na financování rozšíření jaderné...

V Istanbulu propukly nepokoje, policie nasadila vodní děla - anotační foto

V Istanbulu propukly nepokoje, policie nasadila vodní děla

01.04.2015 11:14 Ankara - V Istanbulu se v noci na dnešek střetla policie s demonstranty, kteří protestovali proti úternímu...

Íránské jaderné šachy: Dohoda s USA se zadrhává. Co bude dál?

01.04.2015 10:09 Teherán/Lausanne - K poslednímu březnovému dni měla být domluvena předběžná dohoda o íránském jaderném...

Těžké boje na Donbasu: Separatisté střílí z děl, ta měla být již stažena

01.04.2015 09:58 Kyjev - Mírova dohoda Minsk II, která měla zastavit boje na Donbasu, se již zcela míjí účinkem. Ukrajinský...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 707 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama