Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zkázu letu MH17 by mělo vyšetřit OSN, žádá Lavrov. Kritiku Západu si neodpustil

28.07.2014 11:59 Aktualizováno Moskva - Vyšetřování pádu malajsijského boeingu na východní Ukrajině s 298 oběťmi na životech by se mělo...

Sestřelení civilního letadla hrozí i nad Irákem. ISIL získal nebezpečné rakety

28.07.2014 11:32 Abú Zabí - Letecký gigant Emirates ruší lety svých letadel nad Irákem. Obává se totiž, že by tamní džihádisté...

Peklo na moři: Studenti, kteří přežili zkázu Sewolu, vypovídají u soudu - anotační foto

Peklo na moři: Studenti, kteří přežili zkázu Sewolu, vypovídají u soudu

28.07.2014 11:26 Soul - Šest jihokorejských studentů, kteří přežili nejhorší lodní neštěstí země za posledních 44 let, dnes...

Budoucnost soužití Palestinců a Izraelců? Exilový šéf Hamasu promluvil  - anotační foto

Budoucnost soužití Palestinců a Izraelců? Exilový šéf Hamasu promluvil

28.07.2014 11:19 Daubá - Exilový vůdce palestinské radikální organizace Hamas Chálid Mišal řekl v rozhovoru pro americkou...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 5485 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama