Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Prosím, pusťte nás ven, už to tu nevydržíme. Uprchlíci ve Švédsku prý žijí v...

30.11.2015 19:29 Aktualizováno Malmö – Uprchlíci ubytovaní v hale, kde se v roce 2013 konala mezinárodní pěvecká soutěž Eurovize, prosí, aby...

Sliby ze summitu EU-Turecko jsou podle politologů stěží splnitelné - anotační foto

Sliby ze summitu EU-Turecko jsou podle politologů stěží splnitelné

30.11.2015 19:20 Brusel/Ankara - Evropská unie a Turecko se chtějí oživit přístupové rozhovory Ankary s EU výměnou za...

Ruské stíhačky v Sýrii jsou nově vyzbrojeny raketami vzduch-vzduch +VIDEO

30.11.2015 18:48 Aktualizováno Damašek - Moskva po sestřelení stíhačky Su-24 výrazně zvýšila bezpečnost pro své bojové letouny v Sýrii....

Teroristé z Belgie: Spisovatelka se rozepsala o závažném problému

30.11.2015 18:30 Brusel – Bezprostředně po teroristických útocích v centru Paříže 13. listopadu se rozběhlo pátrání po původu...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 8638 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama