Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

Atény - Zadluženému Řecku v úterý vyprší termín splatnosti státních dluhopisů za celkem 14,5 miliardy eur. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Diskuse: 0

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur - anotační foto
reklama

Řecko přitom dostalo první tranši ve výši 5,9 miliardy eur z druhého záchranného balíku pomoci v hodnotě 130 miliard eur teprve v pondělí.

Podle nejnovějších údajů celková hodnota zahraniční finanční pomoci této zadlužené jihoevropské zemi ale dosáhne až 172,6 miliardy eur, a ne 130 miliard eur, o kterých se dosud mluvilo. Záchranný fond eurozóny, tzv. Evropský fond finanční stability (EFSF), totiž v pátek oznámil, že v prvním úvěrovém programu pro Řecko ve výši 110 miliard eur, které měly pokrýt jeho finanční potřeby v letech 2010 až 2013, se ještě nevyčerpaly všechny peníze. Ty se nyní přesunou do druhého záchranného balíku.

Na pomoci se podílí 28 miliardami eur také Mezinárodní měnový fond (MMF).

Řecko celkem v rámci první splátky podle zdrojů agentury Reuters z řecké vlády získalo 7,5 miliardy eur. "Získali jsme zatím 5,9 miliardy eur od eurozóny a 1,6 miliardy eur od MMF," uvedl v úterý pro agenturu Reuters zdroj z ministerstva financí.

Řecko podle zdroje zaplatí Evropské centrální bance (ECB) a centrálním bankám zemí eurozóny celkem 4,66 miliardy eur a umoří tak tříleté dluhopisy, které jsou splatné právě v úterý.

Částka 4,66 miliardy eur pokryje i úroky, které u těchto obligací činí přibližně 200 milionů eur. Zbývající peníze půjdou na pokrytí potřeb rozpočtu.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Řecku v úterý končí splatnost dluhopisů za 14,5 miliardy eur

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko odpovídá NATO. Zahájilo obří letecké manévry - anotační foto

Rusko odpovídá NATO. Zahájilo obří letecké manévry

26.05.2015 11:16 Moskva - Ruské ozbrojené síly zahájily rozsáhlé cvičení, do něhož se zapojí 250 vojenských letounů a 12 tisíc...

Putin řádí jako stalinská hyena? Hrozí éra "velkého teroru", zní z...

26.05.2015 11:09 Aktualizováno "Rusko učinilo další krok směrem k zhoubnému používání práva, které má podpořit autoritářské rozmary...

Na Galapágách vybuchla sopka, žhavá láva ohrožuje vzácné leguány +VIDEO - anotační foto

Na Galapágách vybuchla sopka, žhavá láva ohrožuje vzácné leguány +VIDEO

26.05.2015 11:00 Aktualizováno Quito - Sopka Wolf na ostrově Isabela, který patří do souostroví Galapágy, se po 33 letech probudila k...

Islamistický Šabáb opět terorizuje Keňu, 25 mrtvých policistů - anotační foto

Islamistický Šabáb opět terorizuje Keňu, 25 mrtvých policistů

26.05.2015 10:48 Nairobi - Islamistický Šabáb zabíjí v Keni policisty. Asi 20 jich zemřelo při pondělním přepadení ve vesnici...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5821 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama