Sarkozy mě pohřbil, soptí Strauss-Kahn

Paříž - Zdiskreditovaný francouzský finančník Dominique Strauss-Kahn považovaný před časem za horkého kandidáta na prezidentskou funkci, obvinil hlavu Francie Nicolase Sarkozyho z toho, že zorganizoval skandál, který mu zničil kariéru. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.

Diskuse: 0

reklama

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) to řekl v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Strauss-Kahn je přesvědčen, že za jeho pádem stojí političtí oponenti, kteří chtěli zabránit jeho kandidatuře v prezidentských volbách.

"Možná jsem byl naivní, ale jednoduše jsem nevěřil, že mohou zajít tak daleko. Nedošlo mi, že udělají cokoli, aby mě zastavili," uvedl v prvním větším rozhovoru od propuknutí skandálu.

Britský list pak upřesnil, že Strauss-Kahn tím mínil především Sarkozyho.

Přesně tak to pochopil i Sarkozy a proti nařčení se ostře ohradil.

"Pan Strauss-Kahn začal rozdávat lekce z morálky a říká, že jsem jediný, kdo nese zodpovědnost za to, co se mu stalo. To je už opravdu příliš," rozčilil se politik.

Sarkozymu se rozruch vyvolaný bývalým šéfem MMF nyní příliš nehodí. Má totiž týden na to, aby na svou stranu získal další voliče. První kolo se hlasování se svým rivalem, socialistou Françoisem Hollandem, prohrál.

Strausse-Kahna loni v květnu zatkla americká policie poté, co ho pokojská z newyorského hotelu Sofitel Nafissatou Diallová obvinila z pokusu o znásilnění. Francouz putoval do vazby, později byl propuštěn do domácího vězení. Týdny nesměl opustit Ameriku.

Francouzský socialista přiznal, že sex s pokojskou měl. Ujistil však, že se nedopustil násilí, pouze "morálně selhal". Žalobu za znásilnění proti Straussi-Kahnovi newyorská prokuratura stáhla poté, co výpovědi Diallové označila za nevěrohodné.

reklama

Diskuse

Sarkozy mě pohřbil, soptí Strauss-Kahn

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Svět v bryndě, Západ selhal. Jak zastavit IS?

03.07.2015 03:37 Aktualizováno "Našim politikům jde velmi dobře pózovat před kamerami a vyjadřovat soustrast rodinám těch, kteří byli...

Budete mluvit o uprchlických táborech? Půjdete sedět, rozhodla Austrálie

03.07.2015 02:54 Aktualizováno Canberra – Austrálie přijala zákon, podle kterého nebude možné bez vládního povolení zveřejňovat informace o...

Masakr v Nigérii. Boko Haram zavraždilo nejméně 150 lidí - anotační foto

Masakr v Nigérii. Boko Haram zavraždilo nejméně 150 lidí

03.07.2015 02:35 Aktualizováno Maiduguri – Hnutí Boho Haram o sobě zase dalo vědět. Na severovýchodě Nigérie při útoku této radikální...

Západní média vám lžou, pravdu najdete jen zde, varuje americký novinář

03.07.2015 02:25 Aktualizováno Washington – Američan Paul Craig Roberts z Institutu politické ekonomie tvrdí, že Západ je vybudován na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 9024 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama