Sarkozy mě pohřbil, soptí Strauss-Kahn

Paříž - Zdiskreditovaný francouzský finančník Dominique Strauss-Kahn považovaný před časem za horkého kandidáta na prezidentskou funkci, obvinil hlavu Francie Nicolase Sarkozyho z toho, že zorganizoval skandál, který mu zničil kariéru. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.

Diskuse: 0

reklama

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) to řekl v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Strauss-Kahn je přesvědčen, že za jeho pádem stojí političtí oponenti, kteří chtěli zabránit jeho kandidatuře v prezidentských volbách.

"Možná jsem byl naivní, ale jednoduše jsem nevěřil, že mohou zajít tak daleko. Nedošlo mi, že udělají cokoli, aby mě zastavili," uvedl v prvním větším rozhovoru od propuknutí skandálu.

Britský list pak upřesnil, že Strauss-Kahn tím mínil především Sarkozyho.

Přesně tak to pochopil i Sarkozy a proti nařčení se ostře ohradil.

"Pan Strauss-Kahn začal rozdávat lekce z morálky a říká, že jsem jediný, kdo nese zodpovědnost za to, co se mu stalo. To je už opravdu příliš," rozčilil se politik.

Sarkozymu se rozruch vyvolaný bývalým šéfem MMF nyní příliš nehodí. Má totiž týden na to, aby na svou stranu získal další voliče. První kolo se hlasování se svým rivalem, socialistou Françoisem Hollandem, prohrál.

Strausse-Kahna loni v květnu zatkla americká policie poté, co ho pokojská z newyorského hotelu Sofitel Nafissatou Diallová obvinila z pokusu o znásilnění. Francouz putoval do vazby, později byl propuštěn do domácího vězení. Týdny nesměl opustit Ameriku.

Francouzský socialista přiznal, že sex s pokojskou měl. Ujistil však, že se nedopustil násilí, pouze "morálně selhal". Žalobu za znásilnění proti Straussi-Kahnovi newyorská prokuratura stáhla poté, co výpovědi Diallové označila za nevěrohodné.

reklama

Diskuse

Sarkozy mě pohřbil, soptí Strauss-Kahn

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

V dole na Donbasu explodoval metan - anotační foto

V dole na Donbasu explodoval metan

04.03.2015 09:25 Kyjev - V uhelném dole v Doněckém regionu dnes explodoval metan. Neštěstí se odehrálo na území ovládaném...

Drama v Himalájích: Airbus sjel v mlze z dráhy, skončilo to boulemi - anotační foto

Drama v Himalájích: Airbus sjel v mlze z dráhy, skončilo to boulemi

04.03.2015 08:54 Káthmándú - Nepříjemný zážitek čekal na cestující Turkish Airlines. Letadlo, které dnes přistávalo v mlze v...

Indonésie přemístila australské pašeráky drog na "popravčí ostrov"

04.03.2015 08:04 Jakarta - Dva občané Austrálie, kteří byli v Indonésii odsouzeni k trestu smrti kvůli drogám, úřady převezly...

V Austrálii se přemnožily koaly, úřady přistoupily k radikálnímu řešení

04.03.2015 07:53 Sydney - V jihovýchodní Austrálii se přemnožily koaly, což vedlo k jejich hladovení. Úřady proto přistoupily...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 4570 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama