V Londýně poprvé od války rozmístí rakety!

Londýn - Britská armáda rozmístí střely země-vzduch na střechu obytného komplexu poblíž Olympijského parku ve východním Londýně, píše v neděli agentura Reuters. Je to poprvé od konce druhé světové války, co budou takové střely v britské metropoli nasazeny.

Diskuse: 0

V Londýně poprvé od války rozmístí rakety! - anotační foto
reklama

Raketová baterie má být umístěna na střeše cihlové rezidence Bow Quarter, kde se v 19. století vyráběly sirky. Důvodem je blížící se olympiáda, kterou mají střely chránit před potenciálním vzdušným úderem.
 
Obyvatelé luxusního komplexu však byli notně překvapeni, o záměru jim totiž nikdo předem neřekl a dozvěděli se o něm až z letáku.
 
"Nikdo se nás neptal, nezaklepal na dveře," stěžoval si osmadvacetiletý Brian Whelan. "Prostě se jednoho dne vzbudíte a letáček vám sdělí, že budete mít na střeše rakety," podivoval se.
 
Opatření je podle něj přehnané. "Nedokážu si představit situaci, která by vyžadovala vypálit raketu nad hustě obydlenou oblastí," konstatoval.
 
V oznámení se píše, že dům poskytuje "excelentní pohled na celou oblohu nad Olympijským parkem a je jedinou vhodnou stavbou k tomuto účelu".
 
Ministr obrany Philip Hammond oznámil obecný záměr rozmístit rakety země-vzduch v metropoli loni v listopadu. Ke stejnému kroku se před čtyřmi lety uchýlili Číňané během olympiády v Pekingu.
 
Olympijské hry v Londýně se budou konat 27. července až 12. srpna. Britové během nich plánují bezprecedentní bezpečnostní opatření, která je vyjdou na více než miliardu liber (přes 30 miliard korun).

reklama
Klíčová slova: Velká Británie olympiáda

Diskuse

V Londýně poprvé od války rozmístí rakety!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Německo se kvůli uprchlíkům radikalizuje: Nacistické termíny, vyhrožování novinářům, násilí - anotační foto

Německo se kvůli uprchlíkům radikalizuje: Nacistické termíny, vyhrožování...

07.10.2015 17:30 Berlín - Německo je mezi migranty nejvyhledávanější evropskou zemí. Podle nových odhadů do něj tento rok může...

Jsi nečistá, řekla znásilněné Syřance rodina. V Německu pak byla ubodána kvůli...

07.10.2015 17:22 Aktualizováno Berlín – Mladá Syřanka utekla do Německa poté, co byla hromadně znásilněna. Doufala, že zde najde lepší...

Islámský stát má novou strategii, sílu mu zajistí babyboom

07.10.2015 17:22 Aktualizováno Mosul - Islámský stát vymýšlí nové strategie, které by zajistily budoucí expanzi samozvaného Chalífátu....

Rusko chce navázat kontakty s umírněnou syrskou opozicí, ta žádá hlavu Asada

07.10.2015 17:15 Moskva - Rusko se nebrání navázat kontakty se Svobodnou syrskou armádou (FSA), která sdružuje bojovníky...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hádky, urážky a ostrá slova. Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Který z těchto politiků více v pořadu OVM lhal?

Hlasovalo 2330 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama