V Londýně poprvé od války rozmístí rakety!

Londýn - Britská armáda rozmístí střely země-vzduch na střechu obytného komplexu poblíž Olympijského parku ve východním Londýně, píše v neděli agentura Reuters. Je to poprvé od konce druhé světové války, co budou takové střely v britské metropoli nasazeny.

Diskuse: 0

V Londýně poprvé od války rozmístí rakety! - anotační foto
reklama

Raketová baterie má být umístěna na střeše cihlové rezidence Bow Quarter, kde se v 19. století vyráběly sirky. Důvodem je blížící se olympiáda, kterou mají střely chránit před potenciálním vzdušným úderem.
 
Obyvatelé luxusního komplexu však byli notně překvapeni, o záměru jim totiž nikdo předem neřekl a dozvěděli se o něm až z letáku.
 
"Nikdo se nás neptal, nezaklepal na dveře," stěžoval si osmadvacetiletý Brian Whelan. "Prostě se jednoho dne vzbudíte a letáček vám sdělí, že budete mít na střeše rakety," podivoval se.
 
Opatření je podle něj přehnané. "Nedokážu si představit situaci, která by vyžadovala vypálit raketu nad hustě obydlenou oblastí," konstatoval.
 
V oznámení se píše, že dům poskytuje "excelentní pohled na celou oblohu nad Olympijským parkem a je jedinou vhodnou stavbou k tomuto účelu".
 
Ministr obrany Philip Hammond oznámil obecný záměr rozmístit rakety země-vzduch v metropoli loni v listopadu. Ke stejnému kroku se před čtyřmi lety uchýlili Číňané během olympiády v Pekingu.
 
Olympijské hry v Londýně se budou konat 27. července až 12. srpna. Britové během nich plánují bezprecedentní bezpečnostní opatření, která je vyjdou na více než miliardu liber (přes 30 miliard korun).

reklama
Klíčová slova: Velká Británie olympiáda

Diskuse

V Londýně poprvé od války rozmístí rakety!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Makléře z Wall Street kosí rakovina. Na vině je prý teroristický útok z 11....

21.04.2014 13:38 Aktualizováno New York - Mezi makléři ze slavné americké burzy na Wall Street se šíří vlna nádorových onemocnění. Část...

Hrozba pro Pobaltí a Ukrajinu: Putin podepsal nový zákon o občanství

21.04.2014 13:37 Aktualizováno Moskva - Rusko umožní ve zjednodušeném řízení získat občanství ruskojazyčným obyvatelům někdejšího Sovětského...

Putin rehabilitoval krymské Tatary: Za Stalina trpěli, řekl šéf Ruska - anotační foto

Putin rehabilitoval krymské Tatary: Za Stalina trpěli, řekl šéf Ruska

21.04.2014 13:26 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o rehabilitaci krymských Tatarů a dalších příslušníků...

Konec Velké Británie? Pro nezávislost Skotska je stále více lidí - anotační foto

Konec Velké Británie? Pro nezávislost Skotska je stále více lidí

21.04.2014 13:16 Londýn - Nezávislost Skotska podporuje pět měsíců před příslušným referendem stále více lidí. Podle průzkumu...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24302 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama