V Londýně poprvé od války rozmístí rakety!

Londýn - Britská armáda rozmístí střely země-vzduch na střechu obytného komplexu poblíž Olympijského parku ve východním Londýně, píše v neděli agentura Reuters. Je to poprvé od konce druhé světové války, co budou takové střely v britské metropoli nasazeny.

Diskuse: 0

V Londýně poprvé od války rozmístí rakety! - anotační foto
reklama

Raketová baterie má být umístěna na střeše cihlové rezidence Bow Quarter, kde se v 19. století vyráběly sirky. Důvodem je blížící se olympiáda, kterou mají střely chránit před potenciálním vzdušným úderem.
 
Obyvatelé luxusního komplexu však byli notně překvapeni, o záměru jim totiž nikdo předem neřekl a dozvěděli se o něm až z letáku.
 
"Nikdo se nás neptal, nezaklepal na dveře," stěžoval si osmadvacetiletý Brian Whelan. "Prostě se jednoho dne vzbudíte a letáček vám sdělí, že budete mít na střeše rakety," podivoval se.
 
Opatření je podle něj přehnané. "Nedokážu si představit situaci, která by vyžadovala vypálit raketu nad hustě obydlenou oblastí," konstatoval.
 
V oznámení se píše, že dům poskytuje "excelentní pohled na celou oblohu nad Olympijským parkem a je jedinou vhodnou stavbou k tomuto účelu".
 
Ministr obrany Philip Hammond oznámil obecný záměr rozmístit rakety země-vzduch v metropoli loni v listopadu. Ke stejnému kroku se před čtyřmi lety uchýlili Číňané během olympiády v Pekingu.
 
Olympijské hry v Londýně se budou konat 27. července až 12. srpna. Britové během nich plánují bezprecedentní bezpečnostní opatření, která je vyjdou na více než miliardu liber (přes 30 miliard korun).

reklama
Klíčová slova: Velká Británie olympiáda

Diskuse

V Londýně poprvé od války rozmístí rakety!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ničivá síla: Zemětřesení v Nepálu pohřbilo 1500 lidí, Káthmándú v troskách +VIDEO - anotační foto

Ničivá síla: Zemětřesení v Nepálu pohřbilo 1500 lidí, Káthmándú v troskách...

25.04.2015 20:00 Aktualizováno Káthmándú - Americká geologická služba USGS dnes informovala, že Nepálem otřáslo zemětřesení o síle 7,8...

Válečná jatka u Gallipoli: Británie a Austrálie vzpomínaly na padlé vojáky - anotační foto

Válečná jatka u Gallipoli: Británie a Austrálie vzpomínaly na padlé vojáky

25.04.2015 19:55 Aktualizováno Sydney/Londýn - Austrálie si dnes mší a pietou připomněla 100 let od vylodění vojáků na tureckém poloostrově...

UFO při výbuchu sopky? Kamera zachytila záhadný objekt +VIDEO - anotační foto

UFO při výbuchu sopky? Kamera zachytila záhadný objekt +VIDEO

25.04.2015 19:22 Aktualizováno Santiago de Chile - Na internetu se objevilo video chrlící chilské sopky Calbuco. V její těsné blízkosti se...

Na moři u Tuniska se topili uprchlíci, zachránili je rybáři - anotační foto

Na moři u Tuniska se topili uprchlíci, zachránili je rybáři

25.04.2015 19:04 Tunis - Ani neštěstí u Lampedusy, kdy se minulou neděli utopilo přes 700 lidí, neodradilo uprchlíky od...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 12525 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama