V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Poučí se Ukrajinci z chyb? Kdo míří do parlamentu? - anotační foto

Poučí se Ukrajinci z chyb? Kdo míří do parlamentu?

22.10.2014 09:38 Aktualizováno KOMENTÁŘ - 26. října na Ukrajině proběhnou dlouho očekávané předčasné parlamentní volby. V zemi již měsíce...

Otázka života a smrti: Překope Bílý dům politiku kvůli ebole?  - anotační foto

Otázka života a smrti: Překope Bílý dům politiku kvůli ebole?

22.10.2014 09:20 Havana/Washington - Svět se snaží porazit ebolu, jenže snahu komplikuje politika. Zřetelně je to vidět na...

Tady něco nesedí... Kdo sestřelil let MH17?

22.10.2014 09:18 Aktualizováno Praha - Podle závěrů německé tajné služby BDN byl let MH17 sestřelen proruskými separatisty operujícími na...

OSN tvrdě: Útoky IS na menšinu jezídů jsou pokusem o genocidu - anotační foto

OSN tvrdě: Útoky IS na menšinu jezídů jsou pokusem o genocidu

22.10.2014 08:46 Bagdád - Bojovníci Islámského státu nemilosrdně zmasakrují každého, kdo má jinou víru. Tragický osud tak...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 531 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama