V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Slováci mění postoj k Čechům a bojí se Ruska, ukázal průzkum - anotační foto

Slováci mění postoj k Čechům a bojí se Ruska, ukázal průzkum

03.03.2015 11:51 Bratislava - Na Slovensku stoupá počet obyvatel, kteří za kulturně nejbližší zemi považují Českou republiku....

Snowden zvažuje návrat z Ruska do USA, má ale podmínku

03.03.2015 11:49 Moskva/Washington - Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, stíhaný v USA za...

Kněz chlastá jako převozník, napsal kdysi ruský klasik. Církev teď běsní

03.03.2015 11:35 Moskva - Klasikové světového umění se stávají oběťmi kontroverzních ruských zákonů, píše dnes ruský tisk v...

Chcete propustku? Plaťte. Na Donbasu kvete prohnilý systém

03.03.2015 11:29 Aktualizováno Kyjev - Kyjev chce separatisty na Donbasu co nejvíce izolovat. Byl proto zaveden systém propustek, aby měly...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 4422 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama