V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Premiér samozvané Doněcké republiky přežil atentát - anotační foto

Premiér samozvané Doněcké republiky přežil atentát

31.08.2014 04:03 Aktualizováno Kyjev - Premiér samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko dnes ve východoukrajinském Doněcku...

EK chce přitvrdit protiruské sankce. Rozhodovat bude i česká vláda - anotační foto

EK chce přitvrdit protiruské sankce. Rozhodovat bude i česká vláda

31.08.2014 03:35 Brusel - Evropská komise má spolu s diplomaty do týdne navrhnout podobu dalšího přitvrzení protiruských...

Rusko narušuje vzdušný prostor Finska. Provokují a je to špatný vzkaz Ruska sousedům, říká premiér - anotační foto

Rusko narušuje vzdušný prostor Finska. Provokují a je to špatný vzkaz Ruska...

31.08.2014 03:29 Helsinky - Ruské bojové letouny narušily v sobotu finský vzdušný prostor, což je podle finského premiéra...

Používá Západ hollywoodské triky, aby vyprovokoval válku s Ruskem? Filmový...

30.08.2014 22:19 Aktualizováno Je velmi podezřelé, že nebyly předloženy žádné důkazy či fakta o ruské aktivitě na ukrajinském území, tedy v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 5353 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama