V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

“Sieg Heil!“ Tříletá islamistka vyzvala k podřezávání Rusů +VIDEO

30.08.2015 13:44 Aktualizováno Kyjev - Značnou vlnu pobouření vyvolalo video asi tříleté heilující Ukrajinky. Během svého výstupu děvčátko...

Tři roky vězení pro novináře v Káhiře? Zahraničí je silně znepokojeno - anotační foto

Tři roky vězení pro novináře v Káhiře? Zahraničí je silně znepokojeno

30.08.2015 13:29 Washington/Káhira - Hluboké rozčarování a znepokojení vyjádřily Spojené státy nad sobotním rozsudkem tří let...

Peru začne sestřelovat letadla podezřelá kvůli drogám  - anotační foto

Peru začne sestřelovat letadla podezřelá kvůli drogám

30.08.2015 13:29 Lima - Armádní letadla v Peru dostala po letech opět svolení sestřelovat letouny podezřelé z přepravování...

Při náletu arabské koalice v Jemenu zahynulo 30 civilistů  - anotační foto

Při náletu arabské koalice v Jemenu zahynulo 30 civilistů

30.08.2015 13:27 Saná - Při náletu arabské koalice bylo dnes podle svědků citovaných agenturou Reuters zabito přes 30...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 19932 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama