V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Neustupujte Turecku, vyzvali zatčení novináři EU - anotační foto

Neustupujte Turecku, vyzvali zatčení novináři EU

28.11.2015 13:56 Ankara - Dvojice novinářů zadržených v Turecku vyzvala před nedělním summitem EU-Turecko Evropskou unii, aby...

Francie zabránila tisícovce lidí ve vstupu do země - anotační foto

Francie zabránila tisícovce lidí ve vstupu do země

28.11.2015 13:55 Paříž - Od dočasného obnovení kontrol osob na hranicích Francie v polovině měsíce byl zakázán vstup do země...

Turecký prezident Erdogan lituje sestřelení ruského letounu

28.11.2015 13:05 Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal dnes najevo lítost nad úterním sestřelením ruského...

Některé zbraně použité při útocích v Paříži byly vyrobeny v bývalé Jugoslávii

28.11.2015 12:30 Bělehrad - Několik zbraní použitých muslimskými radikály při teroristických útocích z 13. listopadu v Paříži...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 8088 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama