V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

CIA připomněla zabití bin Ládina. Bizarní a trapné, zlobí se veřejnost - anotační foto

CIA připomněla zabití bin Ládina. Bizarní a trapné, zlobí se veřejnost

02.05.2016 10:02 Washington - Přesně před pěti lety byl zabit terorista Usáma bin Ládin a americká CIA při té příležitosti...

Na Halab dopadly další bomby, do konfliktu se zapojilo také Turecko - anotační foto

Na Halab dopadly další bomby, do konfliktu se zapojilo také Turecko

02.05.2016 09:55 Damašek - Válka v syrském Halabu pokračuje, město dnes brzy ráno zasáhly bomby. Těžké boje byly obnoveny 22....

Jak dostat migranty do práce? Švédský premiér má tento plán

02.05.2016 09:36 Aktualizováno Stockholm - Švédský premiér Stefan Löfven při projevu proneseném v Gothenburgu oznámil, že jeho vláda...

Ještě více uprchlíků? Do Evropy brzy přijde další milion Syřanů, varuje...

02.05.2016 09:23 Aktualizováno Londýn – Britský premiér David Cameron musí umožnit královskému letectvu (RAF) vzlétnout a doručit základní a...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 4997 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama