V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

Řím - Italové v pondělí otevřeli hrobku v bazilice svatého Apolináře, kde byl v roce 1990 pohřbený vůdce místního gangu Enrico de Pedis. Vyšetřovatelé v kryptě pátrali po dívce, která zmizela v roce 1983, informují agentury AFP a ANSA.

Diskuse: 0

reklama

Samotné pohřbení obávaného gangstera v bazilice v centru Říma bylo předmětem nejrůznějších spekulací. Pojí se navíc s Emanuelou Orlandiovou, dcerou jednoho ze zaměstnanců Vatikánu, která zmizela 22. června 1983 ve věku patnácti let.

Konspirační teorie dávají dívčino zmizení do souvislosti s vyřizováním účtů uvnitř Vatikánu. Enrico de Pedis se měl naopak těšit přízni městského státu, s nímž měl údajně finanční konexe.

Gangsterova milenka v minulosti tvrdila, že byl zapletený do únosu a vraždy Orlandiové. V roce 2005 pak do televizního vysílání zavolal anonymní divák, podle něhož měly být indicie ke zmizení Orlandiové právě v de Pedisově hrobce.

"Dnešek je důležitým krokem k vyřešení záhady, která trvá už léta," řekl bratr Orlandiové Pietro. "Možná je tu po takové době konečně vůle věci vyřešit. Doufám, že je to počátek spolupráce úřadů s Vatikánem," dodal.

Vyšetřovatelé v pondělí sdělili, že rakev obsahuje pouze de Pedisovy ostatky. Vedle ní bylo ale v kryptě asi 200 dalších skříněk s dosud neidentifikovanými kostmi.

Vatikán musel dát k exhumaci své svolení. Mafiánský boss bude v následujících dnech pohřbený na hřbitově v Římě.

reklama
Klíčová slova: itálie krimi

Diskuse

V hrobu gangstera pátrali po pohřešované dívce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Za vše mohou USA, rozumí jen síle! Ruský komunista pohrozil

19.12.2014 12:01 Moskva - Americký prezident Barack Obama svým podpisem deklarace pomoci ukrajinské vládě pouze dále eskaluje...

Co se skrývá v hlubinách? Vědci objevili záhadného mořského tvora v Mariánském příkopu - anotační foto

Co se skrývá v hlubinách? Vědci objevili záhadného mořského tvora v Mariánském...

19.12.2014 11:58 Honolulu - Vědci zaznamenali novou rekordní hloubku, v níž byla kdy pozorována ryba. Bizarně vyhlížejícího...

Mají ženy zabijácký instinkt? Britská armáda chystá revoluční změnu - anotační foto

Mají ženy zabijácký instinkt? Britská armáda chystá revoluční změnu

19.12.2014 11:57 Londýn - Jak informuje BBC, britky snad budou od roku 2016 poprvé v historii britské armády moci sloužit v...

Navalnyj zůstane v domácím vězení, hrozí mu deset let za mřížemi - anotační foto

Navalnyj zůstane v domácím vězení, hrozí mu deset let za mřížemi

19.12.2014 11:52 Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj zůstane v domácích vězení až do poloviny února, rozhodl dnes...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama