Romové čelí velké diskriminaci! Je to pravda?

Vídeň - Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA), Rozvojový program OSN (UNDP) a Světová banka zveřejnily studii o životních podmínkách Romů v EU. Informuje o tom ve středu server stanice BBC.

Diskuse byla zablokována

Romové čelí velké diskriminaci! Je to pravda? - anotační foto
reklama

Ze zprávy vyplývá, že vzdělání vyšší než základní má každý šestý Rom – jen 15 procent má středoškolské nebo odborné vzdělání. Jen třetina Romů má zaměstnání. Až 45 procent evropských Romů žije bez kuchyně, toalety, elektřiny a sprchy nebo koupelny.

Studie je založena na rozhovorech s 22 203 Romy a obyvateli neromské národnosti v jedenácti zemích s velkou romskou populací – v Rumunsku, Bulharsku, České republice, Slovensku, Polsku, Francii, Itálii, Portugalsku, Řecku, Španělsku, a Maďarsku.

Vyplývá z ní, že "neromové" mají ve všech ohledech výrazně vyšší životní úroveň než Romové žijící v jejich sousedství. "Tyto výsledky průzkumu vykreslují hroznou situaci dnešních Romů napříč Unií," řekl ředitel FRA Morten Kjaerum.

Podle FRA žije v Evropě kolem deseti až 12 milionů Romů. Studie také ukázala, že Romové v západních zemích Evropy často čelí podobné úrovni diskriminace jako Romové ve východní Evropě.

reklama
Klíčová slova: Romové vzdělání

Diskuse

Romové čelí velké diskriminaci! Je to pravda?

DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!

Související:

Hlavní zprávy

Mají iPhony, ale nelíbí se jim tu, prší na ně. Poslanci vyrazili za uprchlíky

29.06.2015 21:25 Aktualizováno Praha/Traiskirchen - Poslanci hnutí Úsvit Marek Černoch a Martin Lank vyrazili do Rakouska za uprchlíky...

Čína má novou tajnou zbraň? Satelit odhalil toto

29.06.2015 21:25 Aktualizováno Wu-chan - Čína zřejmě disponuje tajnou trpasličí ponorkou. Podivné plavidlo zachytily špionážní satelity v...

Lavrov přiznal, že chápe politiku řeckého premiéra

29.06.2015 21:23 Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov "dobře rozumí" politice řeckého premiéra Alexise...

Uprchlíci se na nás nevalí, je to ruská hysterie, říká politik

29.06.2015 20:36 Aktualizováno Praha – V médiích se denně píše o tom, kolik uprchlíků přijmou země osmadvacítky, kolik z nich se dostane do...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 7332 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama