Německý politik Oskar Lafontaine má rakovinu

Berlín - Jeden z nejznámějších německých politiků, bývalý předseda sociálnědemokratické strany (SPD) a současný spolupředseda německé opoziční strany Levice Oskar Lafontaine má rakovinu. Informaci přineslo v úterý internetové vydání německého deníku Bild.

Přidejte svůj názor

Oskar Lafontaine (SPD)

Politik se hned ve čtvrtek podrobí operaci. "Je to rakovina. Po operaci, na počátku příštího roku, se rozhodnu s ohledem na zdravotní stav a prognózu lékařů, jakým způsobem budu pokračovat ve své politické činnosti," uvedl šestašedesátiletý Lafontaine, který Levici vede společně s Lotharem Biskym.

Lafontaine nedávno překvapivě rezignoval na předsednický post v levicové frakci v Bundestagu. Oznámení o těžké chorobě to nyní podle deníku vysvětlilo.

Oskar Lafontaine má za sebou bohatou politickou kariéru. V letech 1985-1998 byl ministerským předsedou Sárska, čtyři roky předsedou německých sociálních demokratů (SPD).

V roce 1990 kandidoval za sociální demokraty na kancléře proti později vítěznému křesťanskému demokratovi Helmutu Kohlovi.

V letech 1998 a 1999 byl Lafontaine ministrem financí, své působení ale ukončil odchodem z vládních a stranických funkcí. V roce 2005 odešel i z SPD a ohlásil návrat do vysoké politiky. Se svou novou stranou Volební alternativa práce a sociální spravedlnost kandidoval v koalici s východoněmeckými postkomunisty (PDS).

Po volbách se dostal do německého parlamentu. Před dvěma lety dosáhl sjednocení obou stran pod názvem Die Linke, čili Levice, a stal se jedním z jejích dvou předsedů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O Babiše v EU nestojí? Nebyl pozván na neformální večeří lídrů. Neberou…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Brusel/Praha – Ve čtvrtek v předvečer summitu Evropské unie, se na neformální schůzce sešli…

EU žádá Rusko a Irán, aby zastavily Asada a násilí

23.02.2018 20:05 Brusel - Evropská unie dnes vyzvala k okamžitému příměří v Sýrii. Podle předsedy Evropské rady…

Země EU chtějí hlavní roli v rozhodování o předsedovi komise

23.02.2018 20:00 Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes odmítli ustoupit Evropskému parlamentu a garantovat,…

Tragická čísla: 12 procent Francouzek bylo znásilněno, skoro polovinu…

23.02.2018 19:53 Paříž - Dvanáct procent Francouzek, tedy asi čtyři miliony žen, bylo ve svém životě obětí nejméně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama