Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

Atény - Dva zaměstnanci řecké finanční správy jsou podezřelí z odvádění penzí 19 zemřelých důchodců na bankovní účty, s nimiž sami disponovali. Přišli si tak podle dnešní zprávy agentury Reuters na milion eur (25 milionů korun).

Diskuse: 0

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun - anotační foto
reklama

Řecko se k udržení své platební schopnosti neobejde bez mezinárodní podpory. Potýká se roky s ohromnou korupcí a pátým rokem setrvává v hluboké ekonomické krizi. 

Oba podezřelí pracovali na úřadu výplaty důchodů. Odváděli údajně peníze zemřelých na bankovní konta, k nimž měli přístup. "Zatím jsme zjistili, že to činili v nejméně 19 případech, využili hlavně zemřelých penzistů. Očekáváme, že číslo bude ještě vyšší," citovala agentura Reuters policejní zdroj. Policie zjistila, že množství peněz na účtech obou úředníků neodpovídá jejich příjmům. 

Finanční správa začala případy vyšetřovat, protože se na ni obrátili příbuzní zemřelých a tvrdili, že je daňový úřad obesílá se žádostmi zaplatit tak zvanou solidární daň z penzí zesnulých. 

Na podvody v řeckém důchodovém systému upozornil ministr práce už v březnu. Odhadl tehdy, že se v něm "přiživuje" až 40.000 falešných důchodců. Ministerstvo financí oznámilo, že spustí sčítání důchodců mezi bývalými státními zaměstnanci s cílem zjistit, kolik penzí je propláceno nezákonně. 

Za jednu z obětí podvodů se považuje hlavní důchodová pojišťovna IKA, která je v trvalém deficitu. Nedávno zjistila, že vyplatila důchody v celkové hodnotě 1,8 milionu eur 1400 téměř stoletým osobám, které jsou již léta po smrti.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Evropský parlament odsoudil Rusko za válku proti Ukrajině

19.09.2014 09:27 Praha/Štrasburk - Evropský parlament dnes schválil v pořadí již druhou rezoluci o situaci na Ukrajině od...

Nový zabiják lidstva: Lékaři varují před syndromem X - anotační foto

Nový zabiják lidstva: Lékaři varují před syndromem X

19.09.2014 09:09 Řím - Vysoký krevní tlak, cukrovka, deprese, předčasná smrt. To jsou známé následky obezity. Jak je to ale s...

Cameron jásá, slibuje Skotům nový zákon. A co Wales? - anotační foto

Cameron jásá, slibuje Skotům nový zákon. A co Wales?

19.09.2014 08:32 Londýn - V Downing Street se slaví. Britský premiér David Cameron má radost ze skotského "ne"...

U sibiřského jezera se svádějí bitky o vzácného živočicha

19.09.2014 08:03 Moskva - Hotová bitva mezi strážci přírody a pytláky se podle ruských médií odehrává na březích slaného...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 10629 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama