Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

Atény - Dva zaměstnanci řecké finanční správy jsou podezřelí z odvádění penzí 19 zemřelých důchodců na bankovní účty, s nimiž sami disponovali. Přišli si tak podle dnešní zprávy agentury Reuters na milion eur (25 milionů korun).

Diskuse: 0

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun - anotační foto
reklama

Řecko se k udržení své platební schopnosti neobejde bez mezinárodní podpory. Potýká se roky s ohromnou korupcí a pátým rokem setrvává v hluboké ekonomické krizi. 

Oba podezřelí pracovali na úřadu výplaty důchodů. Odváděli údajně peníze zemřelých na bankovní konta, k nimž měli přístup. "Zatím jsme zjistili, že to činili v nejméně 19 případech, využili hlavně zemřelých penzistů. Očekáváme, že číslo bude ještě vyšší," citovala agentura Reuters policejní zdroj. Policie zjistila, že množství peněz na účtech obou úředníků neodpovídá jejich příjmům. 

Finanční správa začala případy vyšetřovat, protože se na ni obrátili příbuzní zemřelých a tvrdili, že je daňový úřad obesílá se žádostmi zaplatit tak zvanou solidární daň z penzí zesnulých. 

Na podvody v řeckém důchodovém systému upozornil ministr práce už v březnu. Odhadl tehdy, že se v něm "přiživuje" až 40.000 falešných důchodců. Ministerstvo financí oznámilo, že spustí sčítání důchodců mezi bývalými státními zaměstnanci s cílem zjistit, kolik penzí je propláceno nezákonně. 

Za jednu z obětí podvodů se považuje hlavní důchodová pojišťovna IKA, která je v trvalém deficitu. Nedávno zjistila, že vyplatila důchody v celkové hodnotě 1,8 milionu eur 1400 téměř stoletým osobám, které jsou již léta po smrti.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ukrajina se bojí Pravého sektoru. Chystá se prý něco zlého - anotační foto

Ukrajina se bojí Pravého sektoru. Chystá se prý něco zlého

03.08.2015 16:57 Kyjev- Mezi vojáky na Ukrajině rostou obavy, že by se členové Pravého sektoru, krajně pravicové skupiny, jež...

Malajsie žádá o pomoc při hledání trosek letadla MH370 - anotační foto

Malajsie žádá o pomoc při hledání trosek letadla MH370

03.08.2015 16:57 Aktualizováno Sain-Denis (Réunion) - Malajsie požádala úřady ostrovů, které sousedí s francouzským Réunionem, aby pomohly...

Sankce by mohly Rusko připravit o devět procent HDP - anotační foto

Sankce by mohly Rusko připravit o devět procent HDP

03.08.2015 16:54 Aktualizováno Moskva - Sankce související s ukrajinskou krizí by mohly Rusko celkově připravit o devět procent hrubého...

Bezpečnostní expert varuje: Barbarské islamisty nahradí ještě větší hrozba - anotační foto

Bezpečnostní expert varuje: Barbarské islamisty nahradí ještě větší hrozba

03.08.2015 16:34 Aktualizováno "Svět se minulý týden dozvěděl, že vůdce Talibanu, Muhammad Umar, je mrtvý a zřejmě je mrtvý již od...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 8746 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama