Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

Atény - Dva zaměstnanci řecké finanční správy jsou podezřelí z odvádění penzí 19 zemřelých důchodců na bankovní účty, s nimiž sami disponovali. Přišli si tak podle dnešní zprávy agentury Reuters na milion eur (25 milionů korun).

Diskuse: 0

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun - anotační foto
reklama

Řecko se k udržení své platební schopnosti neobejde bez mezinárodní podpory. Potýká se roky s ohromnou korupcí a pátým rokem setrvává v hluboké ekonomické krizi. 

Oba podezřelí pracovali na úřadu výplaty důchodů. Odváděli údajně peníze zemřelých na bankovní konta, k nimž měli přístup. "Zatím jsme zjistili, že to činili v nejméně 19 případech, využili hlavně zemřelých penzistů. Očekáváme, že číslo bude ještě vyšší," citovala agentura Reuters policejní zdroj. Policie zjistila, že množství peněz na účtech obou úředníků neodpovídá jejich příjmům. 

Finanční správa začala případy vyšetřovat, protože se na ni obrátili příbuzní zemřelých a tvrdili, že je daňový úřad obesílá se žádostmi zaplatit tak zvanou solidární daň z penzí zesnulých. 

Na podvody v řeckém důchodovém systému upozornil ministr práce už v březnu. Odhadl tehdy, že se v něm "přiživuje" až 40.000 falešných důchodců. Ministerstvo financí oznámilo, že spustí sčítání důchodců mezi bývalými státními zaměstnanci s cílem zjistit, kolik penzí je propláceno nezákonně. 

Za jednu z obětí podvodů se považuje hlavní důchodová pojišťovna IKA, která je v trvalém deficitu. Nedávno zjistila, že vyplatila důchody v celkové hodnotě 1,8 milionu eur 1400 téměř stoletým osobám, které jsou již léta po smrti.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Razie v domě důchodce: Muž (78) ukrýval tank a další těžké zbraně - anotační foto

Razie v domě důchodce: Muž (78) ukrýval tank a další těžké zbraně

07.07.2015 10:49 Kitzeberg - Policie zajistila při domovní prohlídce osmasedmdesátiletého Němce rozsáhlý arzenál těžkých...

Osud Řecka visí na vlásku. Pro "grexit" je většina členů eurozóny - anotační foto

Osud Řecka visí na vlásku. Pro "grexit" je většina členů eurozóny

07.07.2015 10:45 Aktualizováno Paříž - Názory členů eurozóny se značně liší v tom, jak po nedělním referendu přistoupit k řecké dluhové...

Rusko přitvrdilo: Pilotka Savčenková je obviněna z vraždy - anotační foto

Rusko přitvrdilo: Pilotka Savčenková je obviněna z vraždy

07.07.2015 10:45 Aktualizováno Moskva - Nadija Savčenková, důstojnice ukrajinského letectva, dosud byla obviněna ze spoluúčasti na zabití...

Dívenku (14) věznili islamisti skoro rok, teď je volná - anotační foto

Dívenku (14) věznili islamisti skoro rok, teď je volná

07.07.2015 10:21 Aktualizováno Damašek - Po jedenácti měsících hrůzy v rukách teroristů z Islámského státu se teprve čtrnáctiletá dívenka...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 11890 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama