Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

Atény - Dva zaměstnanci řecké finanční správy jsou podezřelí z odvádění penzí 19 zemřelých důchodců na bankovní účty, s nimiž sami disponovali. Přišli si tak podle dnešní zprávy agentury Reuters na milion eur (25 milionů korun).

Diskuse: 0

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun - anotační foto
reklama

Řecko se k udržení své platební schopnosti neobejde bez mezinárodní podpory. Potýká se roky s ohromnou korupcí a pátým rokem setrvává v hluboké ekonomické krizi. 

Oba podezřelí pracovali na úřadu výplaty důchodů. Odváděli údajně peníze zemřelých na bankovní konta, k nimž měli přístup. "Zatím jsme zjistili, že to činili v nejméně 19 případech, využili hlavně zemřelých penzistů. Očekáváme, že číslo bude ještě vyšší," citovala agentura Reuters policejní zdroj. Policie zjistila, že množství peněz na účtech obou úředníků neodpovídá jejich příjmům. 

Finanční správa začala případy vyšetřovat, protože se na ni obrátili příbuzní zemřelých a tvrdili, že je daňový úřad obesílá se žádostmi zaplatit tak zvanou solidární daň z penzí zesnulých. 

Na podvody v řeckém důchodovém systému upozornil ministr práce už v březnu. Odhadl tehdy, že se v něm "přiživuje" až 40.000 falešných důchodců. Ministerstvo financí oznámilo, že spustí sčítání důchodců mezi bývalými státními zaměstnanci s cílem zjistit, kolik penzí je propláceno nezákonně. 

Za jednu z obětí podvodů se považuje hlavní důchodová pojišťovna IKA, která je v trvalém deficitu. Nedávno zjistila, že vyplatila důchody v celkové hodnotě 1,8 milionu eur 1400 téměř stoletým osobám, které jsou již léta po smrti.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko a Čína spustí společnou tiskovou agenturu - anotační foto

Rusko a Čína spustí společnou tiskovou agenturu

01.12.2015 12:00 Moskva/Peking - Ruské a čínské orgány se dohodly na zřízení nové společné informační agentury, která bude...

Ruský masakr: Drastické VIDEO ukazuje vybombardovanou tržnici

01.12.2015 11:51 Ahira - Město Ahira leží v provincii Idlib se dlouhodobě nachází pod kontrolou povstalců. Podle Syrského...

Libanon a islamisté si vyměnili zajatce, je mezi nimi i chalífova exmanželka - anotační foto

Libanon a islamisté si vyměnili zajatce, je mezi nimi i chalífova exmanželka

01.12.2015 11:48 Aktualizováno Bejrút - V Libanonu se podařilo dohodnout výměnu členů bezpečnostních sil za vězněné islamisty, jednání byla...

USA podporují právo Turecka na sebeobranu, prohlásil Obama v Paříži

01.12.2015 11:43 Paříž - Americký prezident Barack Obama se dnes v Paříži sešel se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 8743 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama