Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

Atény - Dva zaměstnanci řecké finanční správy jsou podezřelí z odvádění penzí 19 zemřelých důchodců na bankovní účty, s nimiž sami disponovali. Přišli si tak podle dnešní zprávy agentury Reuters na milion eur (25 milionů korun).

Diskuse: 0

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun - anotační foto
reklama

Řecko se k udržení své platební schopnosti neobejde bez mezinárodní podpory. Potýká se roky s ohromnou korupcí a pátým rokem setrvává v hluboké ekonomické krizi. 

Oba podezřelí pracovali na úřadu výplaty důchodů. Odváděli údajně peníze zemřelých na bankovní konta, k nimž měli přístup. "Zatím jsme zjistili, že to činili v nejméně 19 případech, využili hlavně zemřelých penzistů. Očekáváme, že číslo bude ještě vyšší," citovala agentura Reuters policejní zdroj. Policie zjistila, že množství peněz na účtech obou úředníků neodpovídá jejich příjmům. 

Finanční správa začala případy vyšetřovat, protože se na ni obrátili příbuzní zemřelých a tvrdili, že je daňový úřad obesílá se žádostmi zaplatit tak zvanou solidární daň z penzí zesnulých. 

Na podvody v řeckém důchodovém systému upozornil ministr práce už v březnu. Odhadl tehdy, že se v něm "přiživuje" až 40.000 falešných důchodců. Ministerstvo financí oznámilo, že spustí sčítání důchodců mezi bývalými státními zaměstnanci s cílem zjistit, kolik penzí je propláceno nezákonně. 

Za jednu z obětí podvodů se považuje hlavní důchodová pojišťovna IKA, která je v trvalém deficitu. Nedávno zjistila, že vyplatila důchody v celkové hodnotě 1,8 milionu eur 1400 téměř stoletým osobám, které jsou již léta po smrti.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Chystá Rusko další "Krym"? Expert burcuje: Západ totálně zaspal

26.01.2015 17:06 Aktualizováno "Ruská anexe Krymu v březnu 2014 vyslala šokující vlny do celého post-studenoválečného uspořádání. Jen...

Těhotnou Němku (†19) upálili zaživa. K činu se doznali dva muži z Turecka - anotační foto

Těhotnou Němku (†19) upálili zaživa. K činu se doznali dva muži z Turecka

26.01.2015 16:52 Berlín - Případ brutálního násilí otřásá celým sousedním Německem. V lesíku v Berlíně našel muž na procházce...

V Madridu objevena rakev s iniciálami M.C. Leží v ní slavný spisovatel? - anotační foto

V Madridu objevena rakev s iniciálami M.C. Leží v ní slavný spisovatel?

26.01.2015 16:49 Aktualizováno Madrid - Odborníci, kteří pátrají po ostatcích Miguela de Cervantese Saavedry, objevili rakev s iniciálami...

Merkelová odsoudila útoky na Židy: Osvětim je děsivým mementem

26.01.2015 16:40 Aktualizováno Berlín - V Berlíně se dnes konala vzpomínková akce u příležitosti 70. výročí osvobození Osvětimi....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 6128 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama