Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

Atény - Dva zaměstnanci řecké finanční správy jsou podezřelí z odvádění penzí 19 zemřelých důchodců na bankovní účty, s nimiž sami disponovali. Přišli si tak podle dnešní zprávy agentury Reuters na milion eur (25 milionů korun).

Diskuse: 0

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun - anotační foto
reklama

Řecko se k udržení své platební schopnosti neobejde bez mezinárodní podpory. Potýká se roky s ohromnou korupcí a pátým rokem setrvává v hluboké ekonomické krizi. 

Oba podezřelí pracovali na úřadu výplaty důchodů. Odváděli údajně peníze zemřelých na bankovní konta, k nimž měli přístup. "Zatím jsme zjistili, že to činili v nejméně 19 případech, využili hlavně zemřelých penzistů. Očekáváme, že číslo bude ještě vyšší," citovala agentura Reuters policejní zdroj. Policie zjistila, že množství peněz na účtech obou úředníků neodpovídá jejich příjmům. 

Finanční správa začala případy vyšetřovat, protože se na ni obrátili příbuzní zemřelých a tvrdili, že je daňový úřad obesílá se žádostmi zaplatit tak zvanou solidární daň z penzí zesnulých. 

Na podvody v řeckém důchodovém systému upozornil ministr práce už v březnu. Odhadl tehdy, že se v něm "přiživuje" až 40.000 falešných důchodců. Ministerstvo financí oznámilo, že spustí sčítání důchodců mezi bývalými státními zaměstnanci s cílem zjistit, kolik penzí je propláceno nezákonně. 

Za jednu z obětí podvodů se považuje hlavní důchodová pojišťovna IKA, která je v trvalém deficitu. Nedávno zjistila, že vyplatila důchody v celkové hodnotě 1,8 milionu eur 1400 téměř stoletým osobám, které jsou již léta po smrti.

reklama
Klíčová slova:

Diskuse

Podvody s důchody! Úředníci si vydělali 25 milionů korun

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Brutální bitka ve vězení: Dva mrtví a přes dvacet zraněných - anotační foto

Brutální bitka ve vězení: Dva mrtví a přes dvacet zraněných

04.05.2015 13:57 Atény - Dva mrtvé a jedenadvacet zraněných si v neděli vyžádala bitka ve věznici poblíž Atén. Vězni při...

Do boje o Bílý dům vstupuje Fiorinaová, mocná exšéfka Hewlett-Packard - anotační foto

Do boje o Bílý dům vstupuje Fiorinaová, mocná exšéfka Hewlett-Packard

04.05.2015 13:52 Washington - Počet kandidátů na post nového prezidenta USA se rozrůstá. Také exšéfka počítačové společnosti...

Na Sicílii dorazily lodě s téměř 6000 uprchlíky, nervozita roste

04.05.2015 13:50 Aktualizováno Pozzallo (Itálie) - Do přístavu Pozzallo na jihu Sicílie dnes dorazilo 5800 uprchlíků, kteří byli zachráněni...

Noční vlci jsou u Dachau: Jistilo nás 30 policistů se psy

04.05.2015 13:49 Aktualizováno Berlín - Motorkáři s ruského klubu Nočních vlků dorazili do Mnichova a dnes plánují návštěvu nedalekého...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 15469 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama