Německá police: Cílem bylo vychovat novou neonacistickou elitu

Berlín - Německé ministerstvo vnitra v úterý zakázalo neonacistický spolek, který se snažil vštípit dětem, že cizinci a Židé jsou pro německý národ hrozbou. Informuje o tom britská stanice BBC.

Přidejte svůj názor

371

Organizace s názvem Vlastenecká mládež Německa (HDJ) o sobě prohlašovala, že je "mládežnickým spolkem pro životní prostředí, společnost a vlast".

Vlastenecká mládež pořádala letní tábory, kde se děti od šesti let učily o "rasové ideologii", která zahrnovala učení o "čistotě krve" a "pokračování německé rasy".

Cílem bylo vychovat novou neonacistickou elitu.

Policie uskutečnila prohlídky kanceláří a domů šéfů spolku ve čtyřech zemích. HDJ měla několik set členů a byla propojena s extrémně pravicovou Národně-demokratickou stranou (NDP).

"Uděláme vše, co je v našich silách, abychom naše děti a mládež uchránili před těmi krysami," ujistil spolkový ministr vnitra Wolfgang Schäuble.

Témata: nacisté
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror v Manchesteru: Profesor analyzoval pozadí útoku a klade důležitou…

24.05.2017 00:01 Jak vyšetřovatelé pátrají po klíčových stopách manchesterského atentátu, jedna z nejdůležitějších…

Země EU schválily plán k potlačení nenávisti na internetu

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Brusel - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu schválili plán, který má přimět…

V Manchesteru útočil 22letý Salman Abedi, úřady jej znaly z dřívějška

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Washington/Londýn – Atentátníkem, který v pondělí večer zaútočil v Manchesteru, byl 22letý Salman…

Policie evakuovala obchodní centrum v Manchestru

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Manchester - Jen několik hodin po útoku v Manchesteru evakuovala policie nedaleké obchodní centrum…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama