Doktor diagnostikoval nemoc díky tomu, že sledoval seriál Dr. House

Marburg - Myslíte si, že sledování seriálů je ztráta času? Omyl. I když se to nezdá, mohou vám zachránit život. Své o tom ví německý lékař, který vyléčil pacienta podle postupů Dr. House.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékař Jürgen Schäfer

Lékaře Jürgena Schäfera začíná v Německu vyhledávat čím dál více pacientů s chorobami, na které je běžná medicína krátká. V říjnu si založil vlastní centrum, kde se právě taková onemocnění snaží vyléčit.

Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se lékař nenechával inspirovat specialistou na tyto neřešitelné zdravotní komplikace - seriálovým Dr. Housem. Právě díky Housovým případům se mu podařilo vyléčit jednoho z pacientů, u kterého vyloučil už všechny varianty léčby.

Pacient pozvolna ztrácel zrak a sluch a trpěl srdeční slabostí. Měl oteklé uzliny, horečky. Doktoři si s ním nevěděli rady. A právě v tu chvíli si kardiolog Jürgen Schäfer vzpomněl na jednu z epizod seriálu, kde Dr. House vyléčil pacienta se stejnými příznaky. Mělo jít o otravu kobaltem.

Kardiolog nechal udělat nový rozbor krve, který výskyt kobaltu opravdu v jeho těle potvrdil. Pacient totiž prodělal operaci kyčelního kloubu, během které mu byla implantovaná kovová náhrada. Tu hned po zjištění lékaři vyoperovali a nahradili keramickou, čímž pacienta zachránili.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jediné zvíře na světě, které neumí plavat? Umí, jen ho nikdy nikdo neviděl…

22.11.2017 10:02 Na první pohled nás nechávají chladnými. Jsou exotické, ve volné přírodě je u nás neuvidíme, ale…

Vědci konečně odpověděli na zásadní otázku: Kolik pavouků sníme ve spánku?

22.11.2017 08:37 Může se nám stát, že ve spánku sníme pavouka? Kolikrát se během života tímto způsobem nakrmíme…

Země je placatá a NASA lže. Zastánci teorie na konferenci přiletěli z…

21.11.2017 22:25 Aktualizováno Raleigh (Severní Karolína, USA) - Kdo v dnešní době ještě věří tomu, že je Země placatá? Zřejmě…

Vědci v tichosti provedli pokus, který může zachránit miliony lidí. Takový…

21.11.2017 22:01 Aktualizováno Hladomor je problém nejen ve vnitrozemních afrických zemích, ale i v některých přímořských nebo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama