The Economist: Česká republika pádem vlády přispěla k existenci prezidenta EU

Prestižní anglický deník The Economist ve svém komentáři sdělil světu, že pád české vlády dal do rukou zastánců prezidenta EU mocný argument.

Přidejte svůj názor

Ve včerejším sloupku vyjadřuje komentátor podiv nad tím, že na schůzce EU a USA byli čtyři lidé, vůdce USA, Barack Obama, a hned tři vůdci EU, Mirek Topolánek, premiér předsedající země, Fredrik Reinfeldt, premiér Švédska, budoucí předsedající země, a José Manuel Barosso, předseda Evropské komise.

Obrací se proto k otázce, zda Evropě neprospěje spíše postava jakéhosi Evropského prezidenta. Článek nakonec vyznívá spíše proti tomuto postavení, nicméně i právě proto se Čechům dostane tvrdé kritiky za to, že shozením vlády přidali další mocný argument těm, kdo tento návrh podporují.

České předsednictví podle listu pádem vlády zemřelo, úřednickou vládu nebudou evropské špičky respektovat jako řádnou. Provinční krátkozrakost české politiky prý převládla.

Pokud bude evropský prezident opravdu ustaven, malé země a nekompetentní země jako Česká Republika již nebudou moct mluvit za celou unii, píše The Economist.

Témata: Vláda ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror v Manchesteru: Profesor analyzoval pozadí útoku a klade důležitou…

24.05.2017 00:01 Jak vyšetřovatelé pátrají po klíčových stopách manchesterského atentátu, jedna z nejdůležitějších…

Země EU schválily plán k potlačení nenávisti na internetu

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Brusel - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu schválili plán, který má přimět…

V Manchesteru útočil 22letý Salman Abedi, úřady jej znaly z dřívějška

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Washington/Londýn – Atentátníkem, který v pondělí večer zaútočil v Manchesteru, byl 22letý Salman…

Policie evakuovala obchodní centrum v Manchestru

23.05.2017 23:53 Aktualizováno Manchester - Jen několik hodin po útoku v Manchesteru evakuovala policie nedaleké obchodní centrum…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama