Studená válka je tady? Rusko se "zuřivě" připravuje

Moskva - Ruská armáda by si od příštího roku měla poradit s "nezvanými hosty" přicházejícími z jakéhokoliv strategického směru. V Arktidě totiž dokončí instalaci sítě radarových stanic, potvrdilo ruské ministerstvo obrany. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Ruská armáda

Masivní vojenská opatření na severu jsou součástí širší ruské strategie zaměřující se na kontrolu Arktidy. Armáda momentálně přestavuje dvě základny na Novosibirských ostrovech a na souostroví Země Františka Josefa, potvrdil včera ministr obrany Sergej Šoigu. V oblasti se modernizuje také několik vojenských letišť.

"Plán zahrnuje výstavbu třinácti letišť a jedné cvičné oblasti pro letectvo, deset radarových stanic a několik naváděcích center," uvedl generál Michail Mizintsjev.

V rámci ruského ministerstva obrany byl rovněž nedávno zřízen speciální orgán, který ze dne na den vyhodnocuje potenciální hrozby pro národní bezpečnost a v případě potřeby je připraven nařídit patřičnou protireakci.

Podobná soustava radarů monitorovala potenciální hrozby pro území SSSR v dobách studené války. Po rozpadu Sovětského svazu však zastarala a byla na mnoha místech vyřazena z provozu. Šouigu přiznal, že její momentální obnovení přímo souvisí s výzvami, které přináší zhoršení Rusko-západních vztahů v souvislosti s krizí na Ukrajině.

Témata: Rusko | Ruská armáda
Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští chemici se obracejí proti Rusku. Popírají tvrzení, že nevyrábělo jed…

20.03.2018 18:23 Moskva - Další ruský vědec popřel oficiální stanovisko Moskvy, že smrtící jed novičok nebyl nikdy…

Rusko svolalo všechny cizí velvyslance kvůli kauze Skripal

20.03.2018 17:52 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí pozvalo na středu všechny velvyslance akreditované v Moskvě…

Ruska, která je označovaná za zdroj mrtvé novinářky, se přihlásila na…

20.03.2018 17:11 Atény - Ruska Marija Jefimovová, která byla podle maltského tisku jedním ze zdrojů zavražděné…

Rjabkov: Bouře v Praze nezakryje fakt, že ČR může vyvíjet jedy

20.03.2018 16:35 Aktualizováno Praha/Moskva/Stockholm - Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes řekl, že reakce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama