Rusové vnímají USA jako hrozbu, ukázal průzkum

Moskva - Více než polovina obyvatel Ruska se domnívá, že Spojené státy přestavují hrozbu pro jejich zemi a vyváří umělé překážky pro její hospodářský rozvoj. Jen 5% Rusů si však myslí, že by USA dokázaly jejich vlast porazit v totální válce. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Ilustrační foto

Spojené státy vnímá jako hrozbu 59% Rusů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnilo ruské nezávislé centrum pro výzkum veřejného mínění Levada. Od roku 2007 se počet obyvatel Ruska, kteří se USA obávají, vzrostl o celých 12%.

Celých 48% Rusů si rovněž myslí, že důvod rusko-amerického antagonismu leží ve snaze Washingtonu uměle brzdit hospodářský rozvoj Ruska.

USA naopak nepovažuje za hrozbu pro Rusko 32% jeho obyvatel. To je o 10% méně, než před osmi lety.

Možné vojenské akce Spojených států proti Rusku se obává 31% ruských občanů. Stejný počet respondentů pak uvedl, že USA do Ruska zanášejí cizí ideje a hodnoty nevojenskými prostředky. Pouze 24% oslovených osob vyjádřilo přesvědčení, že Washington dokáže získat přímou kontrolu nad politickým vývojem v Rusku.   

Zhruba polovina respondentů (52%) prezentovala názor, že vojenské střetnutí obou velmocí by skončilo vzájemným zničením. Třetina Rusů věří, že by jejich země v takové válce zvítězila. Možné porážky Ruska vojsky USA a NATO se obává pouze 5% ruských obyvatel.  

Témata: Rusko | USA
Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejbohatší Norka dostala obří pokutu za řízení po vlivem alkoholu

17.11.2017 15:06 Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem…

Čeká Evropu vánoční teror? Islámský stát zveřejnil svůj podlý plán

16.11.2017 22:48 Aktualizováno Mediální agentura Wafa Media Foundation, která podporuje Islámský stát, rozšířila plakát nazvaný…

Vyzývají děti Putina, aby šel do války? "Půjdeme s tebou, strýčko Vovo",…

16.11.2017 16:14 Volgograd/Moskva - Poslankyně ruské Státní Dumy Anna Kuvyčková přišla s originálním nápadem, jak…

Islámský stát má vliv i na Evropu. Jak mění nálady ve společnosti?

16.11.2017 10:39 Aktualizováno V posledních měsících a letech nebývale přibylo teroristických útoku, a to i v Evropě. Kontinent,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama