Rusové vnímají USA jako hrozbu, ukázal průzkum

Moskva - Více než polovina obyvatel Ruska se domnívá, že Spojené státy přestavují hrozbu pro jejich zemi a vyváří umělé překážky pro její hospodářský rozvoj. Jen 5% Rusů si však myslí, že by USA dokázaly jejich vlast porazit v totální válce. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Ilustrační foto

Spojené státy vnímá jako hrozbu 59% Rusů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnilo ruské nezávislé centrum pro výzkum veřejného mínění Levada. Od roku 2007 se počet obyvatel Ruska, kteří se USA obávají, vzrostl o celých 12%.

Celých 48% Rusů si rovněž myslí, že důvod rusko-amerického antagonismu leží ve snaze Washingtonu uměle brzdit hospodářský rozvoj Ruska.

USA naopak nepovažuje za hrozbu pro Rusko 32% jeho obyvatel. To je o 10% méně, než před osmi lety.

Možné vojenské akce Spojených států proti Rusku se obává 31% ruských občanů. Stejný počet respondentů pak uvedl, že USA do Ruska zanášejí cizí ideje a hodnoty nevojenskými prostředky. Pouze 24% oslovených osob vyjádřilo přesvědčení, že Washington dokáže získat přímou kontrolu nad politickým vývojem v Rusku.   

Zhruba polovina respondentů (52%) prezentovala názor, že vojenské střetnutí obou velmocí by skončilo vzájemným zničením. Třetina Rusů věří, že by jejich země v takové válce zvítězila. Možné porážky Ruska vojsky USA a NATO se obává pouze 5% ruských obyvatel.  

Témata: Rusko | USA
Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Norwegian Airlines uskutečnily nejkratší let přes Atlantik

21.01.2018 05:48 Oslo - Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v nejkratším letu přes Atlantik uskutečněný…

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 20:19 Aktualizováno Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama