Američané byli ponížení vlastním prezidentem. Obamův pologramotný tým jim škodí, zní z Ruska

Moskva – Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová zveřejnila na Facebooku kousavý komentář, který pojednává o americké prezidentu Baracku Obamovi a schválení nových anti-ruských opatření. Obamův „zatrpklý" a „bezmocný" tým podle ní kazí pověst Bílého domu.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Barack Obama, 44. prezident Spojených států amerických

Zacharovová uvedla, že se odstupujícímu prezidentovi nepodařilo zanechat „nějaké" významné zahraničněpolitické úspěchy jako součást jeho odkazu. Namísto, aby po svých dvou funkčních obdobích odešel „s elegancí“, podle ní „udělal obrovskou skvrnu" svým nejnovějším rozhodnutím o uvalení dalších sankcí vůči Rusku, když vyhnal 35 ruských diplomatů a uzavřel dva diplomatické úřady ve Spojených státech.

Psali jsme:  

„Dnes byla Amerika, američtí lidé, poníženi jejich vlastním prezidentem. Ne mezinárodními teroristy, ne nepřátelskými vojsky. Tentokrát je to Washington, který byl udeřen vlastním pánem, který extrémně zkomplikoval naléhavé úkoly pro nově příchozí tým,“ napsala Zacharovová, která označila současnou administrativu za „skupinu zahraničněpolitických ztroskotanců, zatrpklých a úzkoprsých“. „Dnes to Obama oficiálně přiznal," rýpla si. Její slova cituje server RT.

Mluvčí pak vyjádřila soustrast americkému ministrovi zahraničí Johnu Kerrymu, který podle ní za současné vlády trpí, protože není schopen jednat tak, aby svou práci vykonával správně, protože se mu neustále jeho vlastní kolegové „vysmívali" a „shazovali jej“. „Pane Kerry, v této těžké chvíli pro Spojené státy, dovolte mi, abych vyjádřila slova sympatií – udělal jste vše, co bylo možné, abyste odvrátil kolaps vaší země v zahraniční politice,“ uznala mluvčí Kerryho diplomatické schopnosti.

Psali jsme:  

„Z této skupiny loupežníků lituji pouze Kerryho. On není nepřítel. Ale snažil se být profesionální a zachovat si jeho lidskou důstojnost,“ napsala Zacharovová. Svou nesouvislou zahraniční politikou podle ní Obamova administrativa bezděčně odhalila dlouho diskutovaný mýtus Ameriky, jako výjimečné země, která si nárokuje zvláštní místo ve světě.

„Opona spadla. Špatné vystoupení je u konce. Celý svět z první řady sleduje zničující ránu pro prestiž Ameriky a jejího vedení, které řídil Barack Obama a jeho pologramotný zahraničněpolitický tým, který byl donucen odhalit největší tajemství na světě – že jeho výjimečnost je jen maskovaná bezmoc. Žádný nepřítel Spojených států nemohl udělat nic horšího," dodala Zacharovová.

Témata: USA | Rusko | Barack Obama
Vstupte do diskuze (69)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teroristka Savčenková? Kyjevský soud poslal političku na dva měsíce do…

23.03.2018 20:18 Kyjev - Soud dnes schválil vazbu pro ukrajinskou poslankyni Nadiju Savčenkovou. Donedávna uctívanou…

Ryanair bude létat z několika evropských měst na Ukrajinu

23.03.2018 15:17 Kyjev - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair začne provozovat lety z několika evropských…

Rusko sníží výdaje na zbrojení, oznámil mluvčí Kremlu

23.03.2018 12:25 Moskva - Rusko v příštích pěti letech sníží výdaje na obranu pod tři procenta hrubého domácího…

Lavrov se dopálil: Británie tlačí své spojence ke konfrontaci s Moskvou.…

23.03.2018 11:59 Aktualizováno Moskva/Brusel - Londýn podle Kremlu tlačí své spojence z Evropské unie ke konfrontaci s Moskvou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama