Kvůli Putinovu rybaření přišlo udání na generální prokuraturu

Moskva – Dovolená ruského prezidenta Vladimira Putina, konkrétně jeho rybaření na jihu Sibiře, vedlo jednoho oblastního poslance k tomu, aby sepsal udání na generální prokuraturu. Záběry z Putinova rybaření naplnily ruská média.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Vladimir Putin

Politik poukazuje na to, že Putin porušil bezpečnostní pravidla, prezident totiž na sobě v motorovém člunu neměl záchrannou vestu. „Myslel jsem si, že mě příběh Putinova rybaření ponechá chladným, ale nestalo se tak. Podíval jsem se na video na prezidentově oficiálním webu - a tam je vidět taková hrůza, až to se mnou trhlo. Vůbec nechrání Vladimira Vladimiroviče: v člunu pluje bez vesty," vysvětlil Oleg Chomutinnikov stížnost, adresovanou přímo generálnímu prokurátorovi.

„Cožpak se smí ohrozit život a zdraví prvého muže státu?! Prezident není modelka. Nesmí být nucen potápět se pod vodu, skákat po horách kvůli pěknému záběru. Vždyť nemáme ani funkci viceprezidenta. Zemi by v případě něčeho nepředvídaného nebylo komu svěřit," dodal poslanec oblastního sněmu v Lipecku.

Média soudí, že svou stížnost nepochybně myslel ironicky. Chomutinnikov vstoupil do politiky v dresu nacionalistické strany Vladimira Žirinovského, ale minulý měsíc přestoupil do uskupení Otevřené Rusko, vytvořeného někdejším nejbohatším Rusem a později nejznámějším ruským vězněm Michailem Chodorkovským.

Za ignorování záchranné vesty při plavbě v člunu může státní inspekce vyměřit občanovi pokutu sahající od 300 do 500 rublů (asi 111 až 186 Kč). V případě hodnostářů až dvojnásobek.

Komentátoři předpokládají, že ono rybaření názorná ukázka prezidentovy kondice předznamenává dlouho očekávané oznámení, že čtyřiašedesátiletý Putin se bude ucházet o další šestiletý mandát. Volby se budou konat v březnu příštího roku. Putin ale ještě neoznámil, zda bude kandidovat.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Ukrajina zřejmě vydá Saakašviliho do Gruzie

15.12.2017 19:20 Kyjev – Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili bude pravděpodobně předán z Ukrajiny k…

Ruský exministr Uljukajev si odpyká osm let. Po tvůrci obvinění zůstal…

15.12.2017 16:51 Aktualizováno Moskva - Ruský exministr hospodářství Alexej Uljukajev dostal osm let za přijetí úplatku ve výši…

Ruská tajná služba rozprášila buňku IS, atentátník se měl odpálit v kostele

15.12.2017 13:54 Petrohrad - Ruská tajná služba (FSB) zadržela v Petrohradu sedm členů teroristické organizace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama