Papež psal do Belgie, aby tamní charita přestala nabízet eutanazii

Vatikán - Papež František vyzval belgickou charitativní organizace, aby přestala nabízet eutanazii. Země ji povoluje od roku 2002, v roce 2014 ji povolila i nezletilým.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Papež František

Podle vatikánského tiskového oddělení papež požádal, aby Belgičané eutanazii neprováděli. Katolická víra je proti tomuto způsobu odchodu ze života.

Organizace Brothers of Charity v květnu oznámila, že lékaři v jejích 15 psychiatrických nemocnicích v Belgii mohou provádět u pacientů eutanazii. Úspěšný žadatel musí prokázat, že je vystaven "nesnesitelnému utrpení", a případ musejí posoudit nejméně tři lékaři, mezi nimiž musí být i psychiatr.

Eutanazie je tak možná pouze u lidí, pro "něž neexistuje smysluplná léčba". "Respektujeme svobodné rozhodnutí lékařů pro provedení eutanazie," uvedla organizace ve svém prohlášení.

Mluvčí belgické charity Mattias De Vriendt sdělil, že obdržel dva dopisy se žádostí Vatikánu. "Budeme na posouzení potřebovat několik týdnů," řekl. Několik pacientů psychiatrických nemocnic o eutanazii podle něj požádalo, ale De Vriendt nesdělil, zda jim bylo vyhověno.

V Belgii volí eutanazii podle agentury AP ročně 4000 lidí a tři procenta z nich jsou lidé s psychickými problémy. Počet lidí, kteří se pro tento krok rozhodují, se zvyšuje. Většina z nich trpí rakovinou nebo degenerativním onemocněním.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin bude kandidovat jako nezávislý. Hned ztrhal opozici

14.12.2017 10:55 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin nepůjde příští rok v březnu do prezidentských voleb jako…

Zeman inspirací pro Putina? Kreml vysvětlil, proč se ruský prezident…

14.12.2017 10:47 Aktualizováno Moskva - Tiskový mluvčí úřadujícího ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov vysvětlil,…

Katastrofa na obzoru? Ukrajině hrozí další Černobyl, varují její…

14.12.2017 09:32 Kyjev - Druhé největší evropské zemi hrozí nová ekologická katastrofa, která se dá srovnat s…

Islámský stát se přesouvá do Evropy. Část Balkánu už ovládl, varuje…

13.12.2017 23:03 Aktualizováno Sarajevo - Bosna a Hercegovina je země v jihovýchodní Evropě a jako jedna z mála na kontinentu má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama