V ukrajinském Rostově na Donu byl vyhlášen výjimečný stav kvůli požáru

Rostov na Donu - V jihoruském městě Rostov na Donu dnes hořelo 25 obytných domů. Úřady kvůli ohni vyhlásily ve městě výjimečný stav, informovala agentura TASS. 

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ukrajina, ilustrační foto

Při požáru bylo zraněno 45 lidí, sedm jich muselo být hospitalizováno. Bezpečnostní složky evakuovaly více než 650 osob, v zasažené čtvrti nefunguje elektrický proud a vypnutý je i plyn.

Požár se rozšířil na plochu až 10.000 metrů čtverečních a plameny s pomocí více než 200 kusů hasičské techniky hasilo zhruba 1200 hasičů. Do akce bylo povoláno sedm vrtulníků ministerstva pro mimořádné situace a ministerstva obrany. Záchranářům práci ztěžoval především vítr o rychlosti více než 70 kilometrů za hodinu.

Požár pravděpodobně způsobil zkrat domácího spotřebiče v opuštěném domě, uvedla policie. Ruská verze zpravodajského serveru BBC však informovala o možném úmyslném založení ohně. Zasaženou čtvrť už začátkem srpna postihla série požárů, které někteří místní obyvatelé dávali do souvislosti se zájmem jisté developerské firmy o lukrativní pozemky v této části města.

Domy, ve kterých hořelo dnes, se nacházejí v historickém centru města. Jedna z obyvatelek čtvrtě přitom uvedla, že na začátku srpna jí představitelé neznámé developerské firmy nabízeli za její dům a pozemek 2,4 milionu rublů (zhruba devět milionů korun). Když prodej odmítla, zástupci firmy jí vyhrožovali, že dům zapálí.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ratko Mladič dostal doživotí. Mezinárodní trestní tribunál ho uznal vinným…

22.11.2017 13:17 Aktualizováno Haag - Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) dnes odsoudil bývalého velitele…

Článek o roce 1968 je dílem šílence s vylízaným mozkem, tvrdí Zeman.…

22.11.2017 10:14 Moskva - Hlavním bodem programu státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku dnes bude česko…

Novináři jako zahraniční agenti? Rusko schválilo kontroverzní zákon

22.11.2017 10:09 Moskva - Horní komora ruského parlamentu dnes schválila novelu zákona, která vládním úřadům umožní…

Vatikán a Čína se snaží prolomit diplomatické ledy. Jdou na to přes umění

22.11.2017 08:11 Peking/Vatikán - Vztahy mezi Čínou a Vatikánem se mají zlepšit skrz umění. Na výstavy, jež se ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama