Twitter zrušil účet ruské RT, nevhodně propagoval ruskou revoluci

Londýn/Moskva - Britské ministerstvo zahraničí docílilo toho, že Twitter zablokoval účet ruské televize RT, který měl za cíl připomenout slavnou socialistickou revoluci. RT totiž neoprávněně využila logo britského ministerstva právě k propagaci ruské revoluce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Twitter

Zdá se, že se opět objevuje propaganda podobné té, která se mezi Ruskem a Velkou Británií vyskytovala za období studené války. 

Britská vláda, konkrétně ministerstvo zahraničí, si stěžovalo na twitterové aktivity ruského zpravodajství. To vyústilo až v to, že twitter daný účet zablokoval. Twitterový účet měl připomínat a vyzdvihovat ruskou socialistickou revoluci a zřídilo ho ruské zpravodajství RT (Russia Today), informuje britský The Guardian. 

Účet měl příznačný název @BritshEmb1917 s fotografií budovy britského ministerstva zahraničí. V popisku účtu bylo napsáno, že jde o oficiální twitterový účet ruské říše ve Velké Británii. Šlo o součást projektu RT "1917Live project", který měl za cíl připomenout ruskou socialistickou revoluci prostřednictvím tweetů a podobných účtů.

Twitter účet pozastavil už minulý týden. "Upozornili jsme Twitter na neoficiální účet, který využíval značku ministerstva zahraničí bez povolení," uvedl tehdy mluvčí ministerstva. Ministerstvo zřejmě upozornilo na skutečnost také britskou ambasádu v Moskvě. 

Ivor Crotty, šéf sociálních médií v RT, kontaktoval britské velvyslanectví v Moskvě prostřednictvím Twitteru během tohoto týdne, kdy požádal o pomoc po pozastavení účtu, což podle něj způsobilo zablokování "zásadního historického hlasu".

"Jsme ochotni udělat všechno pro to, aby integrita projektu 1917 Live project byla obnovena takovou cestou, která bude pro všechny pohodlná," řekl. 

Vztah mezi RT a britskými institucemi není napjatý poprvé. Loni mluvčí ruského ministerstva zahraničí sliboval odplatu britským médiím za to, že došlo k uzavření účtů RT v britských bankách. V lednu se britská banka NatWest rozhodla účty odblokovat. 

V září 2015 zase byla RT postižena sankcemi ze strany Ofcomu, britské regulační instituce směrem k médiím, za sérií zavádějících nebo zaujatých pořadů, které mluvily o konfliktech v Sýrii nebo na Ukrajině. Ruský zpravodajský kanál je v Británii dostupný na Freeview stejně jako přes Sky a Virgin.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká bude nová generace Rusů? Na Východě se dějí velké změny

24.04.2018 08:25 Moskva - V Rusku především mezi mladými lidmi, roste hrdost na svojí zemi. Mladí lidé jsou často…

Vesnicí se řítil okřídlený pirát silnic, policie je bezmocná

24.04.2018 08:07 Bern - Kamera radaru hlídajícího dodržování rychlosti ve švýcarské obci v kantonu Bern zachytila …

Panama Papers: Gangsteři z Ukrajiny investovali peníze do bytů v Londýně

23.04.2018 21:34 Londýn - Zločinecký gang z ukrajinského přístavního města Oděsa, jehož členem byl i současný…

Rusko proti vstupu balkánských států do NATO

23.04.2018 20:57 Sarajevo - Rozšíření NATO o balkánské státy ohrožuje bezpečnost a stabilitu na Balkáně. Ve svém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama