Twitter zrušil účet ruské RT, nevhodně propagoval ruskou revoluci

Londýn/Moskva - Britské ministerstvo zahraničí docílilo toho, že Twitter zablokoval účet ruské televize RT, který měl za cíl připomenout slavnou socialistickou revoluci. RT totiž neoprávněně využila logo britského ministerstva právě k propagaci ruské revoluce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Twitter

Zdá se, že se opět objevuje propaganda podobné té, která se mezi Ruskem a Velkou Británií vyskytovala za období studené války. 

Britská vláda, konkrétně ministerstvo zahraničí, si stěžovalo na twitterové aktivity ruského zpravodajství. To vyústilo až v to, že twitter daný účet zablokoval. Twitterový účet měl připomínat a vyzdvihovat ruskou socialistickou revoluci a zřídilo ho ruské zpravodajství RT (Russia Today), informuje britský The Guardian. 

Účet měl příznačný název @BritshEmb1917 s fotografií budovy britského ministerstva zahraničí. V popisku účtu bylo napsáno, že jde o oficiální twitterový účet ruské říše ve Velké Británii. Šlo o součást projektu RT "1917Live project", který měl za cíl připomenout ruskou socialistickou revoluci prostřednictvím tweetů a podobných účtů.

Twitter účet pozastavil už minulý týden. "Upozornili jsme Twitter na neoficiální účet, který využíval značku ministerstva zahraničí bez povolení," uvedl tehdy mluvčí ministerstva. Ministerstvo zřejmě upozornilo na skutečnost také britskou ambasádu v Moskvě. 

Ivor Crotty, šéf sociálních médií v RT, kontaktoval britské velvyslanectví v Moskvě prostřednictvím Twitteru během tohoto týdne, kdy požádal o pomoc po pozastavení účtu, což podle něj způsobilo zablokování "zásadního historického hlasu".

"Jsme ochotni udělat všechno pro to, aby integrita projektu 1917 Live project byla obnovena takovou cestou, která bude pro všechny pohodlná," řekl. 

Vztah mezi RT a britskými institucemi není napjatý poprvé. Loni mluvčí ruského ministerstva zahraničí sliboval odplatu britským médiím za to, že došlo k uzavření účtů RT v britských bankách. V lednu se britská banka NatWest rozhodla účty odblokovat. 

V září 2015 zase byla RT postižena sankcemi ze strany Ofcomu, britské regulační instituce směrem k médiím, za sérií zavádějících nebo zaujatých pořadů, které mluvily o konfliktech v Sýrii nebo na Ukrajině. Ruský zpravodajský kanál je v Británii dostupný na Freeview stejně jako přes Sky a Virgin.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důkaz o tom, kdo sestřelil let MH17 nad Ukrajinou? Tato fotografie má vše…

23.10.2017 22:20 Aktualizováno Vědecký tým Bellingcat se domnívá, že nová fotografie Buku, zveřejněná ve čtvrtek 19. října…

Zpráva o zmaření atentátu na Porošenka je falešná, říká SBU

23.10.2017 22:03 Kyjev - Ukrajinská tajná služba dementovala falešnou zprávu o údajném zmaření atentátu na…

Důstojník ruské gardy zastřelil v Čečensku čtyři další vojáky

23.10.2017 20:24 Moskva - Nadporučík ruské národní gardy v kasárnách v autonomním Čečensku na neklidném severním…

Ruští pohraničníci po přestřelce zadrželi Ukrajince

23.10.2017 16:44 Moskva - Ukrajinec (31) se dnes pokoušel nezákonně překročit ruské hranice. Po přestřelce ho ruská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama