Twitter zrušil účet ruské RT, nevhodně propagoval ruskou revoluci

Londýn/Moskva - Britské ministerstvo zahraničí docílilo toho, že Twitter zablokoval účet ruské televize RT, který měl za cíl připomenout slavnou socialistickou revoluci. RT totiž neoprávněně využila logo britského ministerstva právě k propagaci ruské revoluce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Twitter

Zdá se, že se opět objevuje propaganda podobné té, která se mezi Ruskem a Velkou Británií vyskytovala za období studené války. 

Britská vláda, konkrétně ministerstvo zahraničí, si stěžovalo na twitterové aktivity ruského zpravodajství. To vyústilo až v to, že twitter daný účet zablokoval. Twitterový účet měl připomínat a vyzdvihovat ruskou socialistickou revoluci a zřídilo ho ruské zpravodajství RT (Russia Today), informuje britský The Guardian. 

Účet měl příznačný název @BritshEmb1917 s fotografií budovy britského ministerstva zahraničí. V popisku účtu bylo napsáno, že jde o oficiální twitterový účet ruské říše ve Velké Británii. Šlo o součást projektu RT "1917Live project", který měl za cíl připomenout ruskou socialistickou revoluci prostřednictvím tweetů a podobných účtů.

Twitter účet pozastavil už minulý týden. "Upozornili jsme Twitter na neoficiální účet, který využíval značku ministerstva zahraničí bez povolení," uvedl tehdy mluvčí ministerstva. Ministerstvo zřejmě upozornilo na skutečnost také britskou ambasádu v Moskvě. 

Ivor Crotty, šéf sociálních médií v RT, kontaktoval britské velvyslanectví v Moskvě prostřednictvím Twitteru během tohoto týdne, kdy požádal o pomoc po pozastavení účtu, což podle něj způsobilo zablokování "zásadního historického hlasu".

"Jsme ochotni udělat všechno pro to, aby integrita projektu 1917 Live project byla obnovena takovou cestou, která bude pro všechny pohodlná," řekl. 

Vztah mezi RT a britskými institucemi není napjatý poprvé. Loni mluvčí ruského ministerstva zahraničí sliboval odplatu britským médiím za to, že došlo k uzavření účtů RT v britských bankách. V lednu se britská banka NatWest rozhodla účty odblokovat. 

V září 2015 zase byla RT postižena sankcemi ze strany Ofcomu, britské regulační instituce směrem k médiím, za sérií zavádějících nebo zaujatých pořadů, které mluvily o konfliktech v Sýrii nebo na Ukrajině. Ruský zpravodajský kanál je v Británii dostupný na Freeview stejně jako přes Sky a Virgin.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Žirinovskij vstoupí na divadelní prkna, hlavní roli ale nedostal

20.01.2018 09:02 Moskva - Kontroverzní ruský politik Vladimir Žirinovskij bude vystupovat v divadelní hře.…

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 08:47 Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama