Rusové pomůžou Srbsku s kybernetickou bezpečností, sami přitom čelí obviněním z hackerství

Bělehrad - Srbská policie bude mít novou posilu. Ruští experti ji pomůžou s bojem proti počítačové kriminalitě. Rusové sami přitom čelí obviněním, že spolupracuje s internetovými piráty.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nová dohoda o spolupráci bude spočívat i ve sdílení důležitých bezpečnostních informací. V rozhovoru, který dnes zveřejnil srbský deník Politika, to řekl srbský ministr vnitra Nebojša Stefanović. Rusko přitom dlouhodobě čelí obvinění ze sponzorování a spolupráce s počítačovými piráty, a to zejména ve věcech, které jsou pro zemi politicky či hospodářsky důležité. Týká se to například loňských prezidentských voleb ve Spojených státech. Moskva obvinění důrazně odmítá.

"Domluvili jsme se, že experti těm našim ukážou, jak ruská policie bojuje proti organizovanému zločinu a počítačové kriminalitě, jak bojovat proti nelegální migraci a také proti obchodu s drogami," řekl Stefanović. Na spolupráci mezi experty se dohodl se svým ruským protějškem Vladimirem Kolokolcevem 29. srpna.

Kromě spolupráce mezi experty budou podle srbského ministra Bělehrad a Moskva také sdílet důležité informace, které mohou pomoci předejít bezpečnostním hrozbám, jako například potenciálním teroristickým útokům. Představitelé Srbska a Ruska podle Stefanoviče rovněž hovořili o tom, že srbští policisté by svým ruským kolegům mohli pomáhat na mistrovství světa ve fotbale, které se v roce 2018 uskuteční v Rusku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rus otřásl internetem. Udělal si vlastního Putina

18.11.2017 09:58 Moskva - Astrachaňský sochař-samouk dokázal doslova otřást ruským internetem, a to vlastnoručně…

Ukrajinská armáda pátrá po nových vojácích i v barech a kavárnách

18.11.2017 09:38 Kyjev - Ukrajinská armáda začíná trpět nedostatkem vojáků. Po nových rekrutech proto pátrá kde se…

Nejbohatší Norka dostala obří pokutu za řízení po vlivem alkoholu

17.11.2017 15:06 Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem…

Čeká Evropu vánoční teror? Islámský stát zveřejnil svůj podlý plán

16.11.2017 22:48 Aktualizováno Mediální agentura Wafa Media Foundation, která podporuje Islámský stát, rozšířila plakát nazvaný…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama